خانه / اجتماعی / رئیس اداره بهزیستی دماوند: بیش از 1500معلول تحت پوشش بهزیستی این شهرستان است

رئیس اداره بهزیستی دماوند: بیش از 1500معلول تحت پوشش بهزیستی این شهرستان استحسین بی نیاز روز پنجشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تبریک ایام ولادت حضرت محمد (ص) و امام صادق(ع) تکریم از حقوق معلولان را یک وظیفه بشر دوستانه دانست و اظهار کرد: اقداماتی در یک سال گذشته توسط این نهاد انجام شده که یکی از این اقدامات موثر، مناسب سازی محیط های شهری و اماکن و فضای عمومی است.
رئیس اداره بهزیستی شهرستان دماوند افزود: 1559 نفر معلول تحت پوشش این نهاد در شهرستان هستند که از این تعداد 795 نفر مستمری بگیر و 764 نفر از خدمات جانبی و دیگر خدماتی که سازمان ارائه میدهد، استفاده می کنند .
وی تشکیل شورای توان بخشی مبتنی بر جامعه، شناسایی افراد معلول، ارائه خدمات در روستا و افزایش ضریب نفوذ خدمات در مناطق محروم را از دیگر اقدامات این نهاد دانست و گفت: ارائه خدماتی در زمینه های مختلف همچون آموزش، تحصیل، معاش و توانمند سازی معلولان در CBR یکی از مهم ترین برنامه ها در حوزه توان بخشی محسوب می شود که در حال انجام است.
رئیس اداره بهزیستی شهرستان دماوند برگزاری اردو مسافرتی، مسابقات ورزشی با هدف خودباوری معلولان، بازدید از مرکز فرشتگان مهرآباد بخش رودهن، تجلیل از معلولان موفق در زمینه های مختلف را از جمله برنامه ها و فعالیت هایی این نهاد دانست و افزود: 169 ماموریت سازمانی با 30 گروه هدف در سطح کشور را پوشش می دهیم و رویکرد اداره بهزیستی از رویکرد حمایتی به رویکرد پیشگیرانه و توانمند سازی تغییر یافته است.
این مقام مسئول عنوان کرد : تنبلی چشم و شنوایی سنجی، شناسایی و غربالگری، مشاوره ژنتیک و … از دیگر اقدامات این نهاد است و در بخش اشتغال زایی نیز از نیمه دوم سال 95 تاکنون، 25 نفر را برای دریافت تسهیلات معرفی شدند.
شهرستان دماوند با جمعیتی افزون بر 100هزار نفر در 45 کیلومتری شهر تهران قرار گرفته است. این شهرستان از شمال با استان مازندران، از شرق با شهرستان فیروزکوه، ازجنوب با استان سمنان و از غرب با شهرستان شمیرانات و تهران همسایه است که این شهر از2بخش مرکزی و رودهن تشکیل می شود.
* برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: الهام حیدری انتشاردهنده:موسی فعالیان
تهرام/7246/ 1539انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید