خانه / اجتماعی / دیدار فرماندهان نیروهای دریایی کشورهای مختلف با دریادار سیاری درایتالیا

دیدار فرماندهان نیروهای دریایی کشورهای مختلف با دریادار سیاری درایتالیابه گزارش خبرنگار ایرنا در رم، شماری از فرماندهان نیروهای دریایی، بویژه اروپایی در حاشیه این همایش که از روز سه شنبه با حضور بیش از 50 کشور جهان در شهر ونیز ایتالیا آغاز شده است، با دریادار سیاری ملاقات و علاقمندی خود را برای توسعه روابط با نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران اعلام کردند.
در این دیدارها که در محیطی صمیمانه برگزار شد، ضمن تاکید بر توسعه روابط میان نیروهای دریایی، زمینه های همکاری آموزشی، فنی، عملیاتی و تبادل اطلاعات در دریا با تاکید بر مقابله با دزدان دریایی و دستیابی به امنیت جمعی مورد بررسی قرار گرفت.
امیر دریادار سیاری در این همایش حضور نیروهای دریایی بیگانه (آمریکا) را عامل ناپایداری در منطقه دانست.
دریاسالار «والتر جیراردلی» فرمانده نیروی دریایی ایتالیا در ملاقات با دریادار سیاری، حضور و سخنرانی او را در این همایش ارزشمند و موجب ارتقای سطح اجلاس دانست.
همچنین تعدادی از افسران و فرماندهان نیروی دریایی ایتالیا با مراجعه به دریادار سیاری با بیان سابقه دوستی میان دو نیروی دریایی ایران و ایتالیا، از روند توسعه کنونی میان نیروی دریایی دو کشور ابراز خرسندی و آن را بستری مناسب برای تکرار دوستی‎ها و بهره‎ گیری از ظرفیت‎های متقابل بیان کردند.
«راب کرامر» فرمانده نیروی دریایی هلند نیز با تقدیر از دریادار سیاری ، آمادگی نیروی دریایی کشورش را برای توسعه همکاری ها در زمینه های ذکر شده اعلام کرد.
در حاشیه این اجلاس ، فرماندهان نیروی دریایی کشورهای مختلف جهان علاقمندی خود را برای دستیابی به دانش و تجربه ایران در برقراری امنیت و مقابله با دزدان دریایی در آبهای بین المللی اعلام کردند.
دریادار سیاری در این همایش بین المللی همچنین با فرماندهان نیروی دریایی بلغارستان، پرتغال،آفریقای جنوبی، کرواسی، آرژانتین و جانشین نیروی دریایی اسپانیا دیدار کرد.
یازدهمین همایش دریایی منطقه ای از روز 17 اکتبر (25 مهر) تا جمعه 20 اکتبر (28 مهر) در شهر ونیز برگزار شد. در این همایش دو سالانه با موضوع «نیروهای دریایی فراتر از نقش های سنتی: تلاش برای ایجاد ثبات و امنیت از دریا»، علاوه بر فرماندهان نیروی دریایی، شماری از سازمان های بین المللی، صنغتی، فرهنگی ، دانشگاهی و خبری با موضوع دریایی شرکت داشتند.
در این همایش از فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران به عنوان میهمان ویژه دعوت شده بود تا در مورد تجارب این نیرو در عملیات مبارزه با دزدان دریایی برای روسای نیروی دریایی دیگر کشورها سخنرانی کند.
شبد**اروپام**461 **1010
انتشار:حسن معظمیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید