خانه / اجتماعی / دیدار رییس سازمان بازرسی کل کشورمان با کمیسیونر حقوق بشر روسیه

دیدار رییس سازمان بازرسی کل کشورمان با کمیسیونر حقوق بشر روسیهبه گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از کانال تلگرامی مهدی سنایی سفیر ایران در مسکو، سراج برای شرکت در اجلاس بین المللی «صیانت از حقوق بشر در اوراسیا، تبادل بهترین تجربیات آمبودزمان ها» به روسیه سفر کرده است.
همکاری‌های دوجانبه و بین المللی در زمینه صیانت از حقوق شهروندی در دیدار سراج با ماسکولکوا که با حضور سنایی صورت گرفت، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
معنی اصلی آمبودزمان، مراجع و نهادهایی است که به شکایات مردم از دستگاه‌های اداری رسیدگی غیرقضایی می‌کنند. ویژگی این نوع رسیدگی غیرقضایی و آمبودزمانی، عدم تشریفات و افزایش سرعت‌العمل در رسیدگی به شکایات است.
رییس سازمان بازرسی کل کشورمان روز سه شنبه همچنین به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران، یادداشت تفاهم تاسیس انجمن آمبودزمان های (نمایندگان حقوق بشر) اوراسیا را در مسکو به همراه روسیه و دو کشور دیگر امضا کرد.
سراج ابراز امیدواری کرد: با تاسیس انجمن آمبودزمان های اوراسیا، شرایط لازم برای گسترش همکاری ها و تبادل بهترین تجربیات در امر رسیدگی های موثر به شکایات مردمی، مستقل از دخالت بیگانگان و برخی از کشورهای غربی فراهم شود.
وی در این کنفرانس همچنین بر توسعه همکاری ها میان آمبودزمان ها کشورهای اوراسیا تاکید کرد.
منطقه اوراسیا شامل منطقه وسیعی تشکیل یافته از برخی جمهوری های شوروی و برخی کشورهای آسیایی همچون ایران است.
اروپام*391**1486**انتشار دهنده: محسن شریفی**انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید