خانه / دسته‌بندی نشده / دولت فلسطین: شهرک های صهیونیستی فرصت باقی مانده برای صلح را از بین می برد

دولت فلسطین: شهرک های صهیونیستی فرصت باقی مانده برای صلح را از بین می بردبه گزارش خبرگزاری الشرق الاوسط از رام الله، یوسف محمود سخنگوی دولت فلسطین گفت: ساخت شهرک های صهیونیستی که در قدس اشغالی و دیگر مناطق کرانه باختری شدت گرفته با هدف اخراج فلسطینی ها از منازل و سرزمین های خود صورت می گیرد.
وی حکومت رژیم صهیونیستی را مسئول ساخت شهرک ها و حمله علیه مردم فلسطین عنوان کرد.
سخنگوی دولت فلسطین همچنین گفت: بی توجهی جامعه جهانی به اشغالگری های رژیم صهیونیستی و بی مسئولیتی آن در قبال مساله فلسطین و قطعنامه هایی که در این خصوص تا کنون به تصویب رسیده است، سبب شده تا رژیم صهیونیستی به اقدامات خود علیه مردم فلسطین و سرزمین های آن ها بیش از پیش ادامه دهد.
یوسف محمود تاکید کرد که تمام جهان باید در دفاع از قوانین خود و نجات اصول و قواعد بین المللی اقدام فوری کند.
ساخت شهرک های صهیونیستی طی ماه های اخیر شدت گرفته است.
صهیونیست ها پیش تر با یورش به محله شیخ جراح در قدس شرقی، در صددند تا ساکنان این محله را اخراج کنند. قرار 386 واحد مسکونی در این منطقه برای صهیونیست ها ساخته شود.
شورای امنیت سازمان ملل سوم دی ماه 95 (23 دسامبر 2016) قطعنامه‌ای را تصویب کرد که خواستار پایان دادن به شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی شد.
14 عضو شورای امنیت سازمان ملل از جمله چهار عضو دائم این شورا شامل چین، فرانسه، روسیه و انگلیس به این قطعنامه رای مثبت دادند و تنها آمریکا بود که به این قطعنامه رای ممتنع داد.
در این قطعنامه شهرک سازی در سرزمین های اشغالی فلسطین «فاقد مشروعیت قانونی» توصیف شده است.
با وجود تصویب این قطعنامه در عالی ترین نهاد بین المللی که مسئول تامین امنیت ملل جهان معرفی می شود، مقام های رژیم صهیونیستی و در راس آنها «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم همواره اعلام کردند که به این قطعنامه پایبند نخواهند ماند.
شبک**9365**3404**مترجم: رضا میرزائی**انتشار: محسن اسماعیلیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید