خانه / اجتماعی / دولت آماده ارائه خدمات همه جانبه است/توزیع امکانات سازماندهی شود

دولت آماده ارائه خدمات همه جانبه است/توزیع امکانات سازماندهی شودبه گزارش خبرنگار ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی دوشنبه شب در جلسه ستاد بحران استان کرمانشاه در سرسرای اجتماعات تدبیر استانداری، عمق حادثه را بسیار زیاد دانست و افزود: با وجود گستردگی منطقه و حجم بالای خسارات، خدمات خوبی تاکنون ارائه شده است.
وی تاکید کرد که اولویت اول باید کاهش هزینه های جانی باشد و افرادی که زیر آوارها مانده اند را باید نجات داد.
او به تاکید رهبر معظم انقلاب بر خدمات رسانی بر مردم زلزله زده، گفت: همه دستگاه ها باید پای کار بیایند و خدمات مورد نیاز را به مردم ارائه کنند.
وزیر کشور در ادامه این جلسه از فرمانداران و بخشداران خواست فردا صبح از تمام روستاها بازدید کنند و برآورد خسارت را برای برنامه ریزی در اختیار ما قرار دهند.
رحمانی فضلی، آب را نیاز اصلی مردم زلزله زده دانست و افزود: آب مورد نیاز مردم باید تامین شود و نسبت به وصل کردن آب شهرها و روستاها باید در اسرع وقت اقدام شود.
او گفت: مردم برای اسکان نیاز مبرم به چادر دارند که باید تامین شود و همچنین آب و غذای مورد نیاز مردم نیز باید در اختیار آنها قرار گیرد.
وی با تاکید بر برقراری جریان برق شهرها و روستاهای زلزله زده گفت: قطعی برق 263 روستا قابل قبول نیست و باید فورا وصل شود.
او نیاز اصلی مردم را نان دانست و گفت: در بازدید از مناطق زلزله زده با درخواست زیاد مردمی مبنی بر تامین نان مواجه شدیم که از استاندار کرمانشاه درخواست می کنم همه نانوایی ها فعال شوند و نان به دست زلزله زدگان برسد.
وی اظهار کرد: هفت شهرستان و 1900 روستا آسیب دیده که حجم بسیار زیادی است و باید در اسرع وقت به همه شهرها و روستاها خدمات رسانی شود.
او با تاکید بر توزیع امکانات و سازماندهی آن، گفت: امکانات و تجهیزات مورد نیاز باید به تمام افراد نیازمند برسد.
وزیر کشور در ادامه این جلسه تاکید کرد که سرکشی به روستاها باید انجام شود و مسئولان از آن غافل نشوند.
رحمانی فضلی یادآور شد: برآورد خسارات از سوی دستگاه ها انجام شود و خسارات مردم به صورت جدا و دستگاه ها هم به صورت جداگانه برآورد خود را اعلام کنند.
او گفت: هوا در این مناطق سرد شده و باید اسکان به صورت جدی انجام شود و همچنین کمیته اسکان استان فعال شود.
وی افزود: آواربرداری به صورت فوری انجام شود و اگر کمکی نیاز است اعلام شود تا تامین کنیم.
وی همچنین از وزارت بهداشت خواست بیماری ها ‌و آب مناطق زلزله زده را نظارت و کنترل کنند.
وزیر کشور همچنین بر انعکاس واقعیت ها به مردم تاکید کرد اما گفت: که اطلاع رسانی ها و تبلیغات نباید موجب تهییج مردم شود.
رحمانی فضلی، همچنین از تخریب ساختمان های تازه ساز نیز انتقاد کرد و افزود: پیمانکارانی که بیمارستان ها و واحدهای مسکن مهر را درست کرده و در زلزله فرو ریخته اند، باید جوابگوی این وضعیت باشند.
وی همچنین یادآور شد که دکتر روحانی رئیس جمهوری به منظور بررسی وضعیت منطقه فردا ( سه شنبه ) به استان کرمانشاه سفر می کند.
وزیر کشور همچنین از دستگاه های خدمات رسان خواست سرعت ارائه خدمات خود را فردا افزایش دهند.
3033/8066خبرنگار:فرزاد نویدی **انتشار دهنده:علی مولویانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید