خانه / دسته‌بندی نشده / دوره آموزش مجازی میکروکنترلرهای AVR برگزار می‌شود

دوره آموزش مجازی میکروکنترلرهای AVR برگزار می‌شود

به گزارش باشگاه دانشجویان ایسنا، میکروکنترلر یک مدار مجتمع یا چیپ الکترونیکی است که دارای CPUحافظه رم، رام و تعدادی ورودی خروجی قابل برنامه ریزی است. میکروکنترلرها در واقع یک میکروکامپیوتر هستند که برای مصارف خاصی برنامه ریزی می‌شوند. میکرو کنترلرها در انواع مختلف و برای مصارف مختلفی تولید می‌شوند. میکروکنترلرها توسط کاربر قابل برنامه ریزی هستند که طبق برنامه کاربر می‌تواند تعریف کند اگر شرایط خاصی در ورودی اتفاق افتاد، در خروجی اتفاق خاصی بیفتد.

میکروکنترلر AVR‌ خانواده‌ای از میکروکنترلرها است که در سال ۱۹۹۶ توسط  Alf-Egil Bogen و Vegard Wollan  دو محقق و دانشجوی نروژی طراحی شد و در شرکت ATMEL‌ ساخته شد. نام این میکروکنترلر از مخفف نام طراحان آن گرفته شده است. نخستین میکروکنترلری که بر اساس طراحی AVR تولید شد مدل AT۹۰S۸۵۱۵  بود، با این حال در سال ۱۹۹۷ میکروکنترلر AT۹۰S۱۲۰۰  وارد بازار شد، تا این زمان میکروکنترلر AVR  هنوز کاملا شناخته شده نبود. میکروکنترلر AVR‌ در سال ۲۰۱۶ توسط  Microchip Technology‌ خریداری شد. AVR یکی از اولین خانواده‌های میکروکنترلر بود که برخلاف سایر میکروکنترلرها که از حافظه ROM ، EPROM یا EEPROM با قابلیت یک بار برنامه‌نویسی در آن زمان استفاده می‌کردند، از حافظه فلش بر روی تراشه برای ذخیره برنامه استفاده کرد.

“آشنایی اولیه با میکروکنترلرها”، “ساختار کلی برنامه نویسی C”، “تنظیم پورت های ورودی و خروجی”، “آشنایی با محیط پروتئوس”، “راه اندازی و کار با سون سگمنت های چند رقمی”، “وقفه ها و مقداردهی رجیسترهای مربوط به آن”، “راه اندازی LCD و Keypad”، “ارتباط سریال”، “کار با Timer-Counter”، “مدولاسیون پهنای باند (PWM)”، “مبدل های آنالوگ به دیجیتال (ADC)” و “پروگرام کردن” از جمله مباحث و سرفصل‌هایی است که در این دوره ارائه خواهد شد.

دوره آموزش مجازی میکروکنترلرهای AVR با تدریس مهندس میثم لطفی و مهندس عباس اصفهانی (دستیاران آموزشی درس ساختار و میکروپروسسور دانشگاه شهید بهشتی، از ۱۱ فروردین الی ۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰، روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ساعت ۱۳ الی ۱۵ به صورت مجازی برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می توانند جهت ثبت نام از طریق شناسه sbumechatronic@ اقدام کنند.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید