خانه / اجتماعی / دستگیری 2 سارق با 30 فقره سرقت منزل و کشف 80 هزار قرص روانگردان در مهاباد

دستگیری 2 سارق با 30 فقره سرقت منزل و کشف 80 هزار قرص روانگردان در مهابادسرهنگ رضا ظهیریان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: این متهمان آخرین بار 2 میلیارد ریال پول نقد، طلا و جواهرات را از منزلی در مهاباد به سرقت برده بودند.
وی افزود: این 2 سارق با شگردهای پلیسی در استان های عمقی کشور شناسایی و پس از دستگیری و انتقال به مهاباد به 30 مورد سرقت اعتراف کردند.
وی بیان کرد: از سارقان یک دستگاه خودروی سواری و چندین سیم کارت بی نام و نشان کشف و ضبط شد.
وی از مردم خواست که طلا و جواهرات قیمتی و پول نقد خود را به مدت طولانی در منزل نگهداری نکنند.
فرمانده انتظامی مهاباد همچنین از دستگیری سارق 19 دستگاه موتور سیکلت در شهرستان مهاباد خبر داد و گفت: در پی افزایش سرقت موتور سیکلت در مهاباد موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت و بر این اساس مخفیگاه این سارق در یکی از شهرستان های همجوار شناسایی و متهم توسط پلیس دستگیر شد.
سرهنگ ظهیریان افزود: سارق پس از انتقال به مهاباد به 19 فقره سرقت اعتراف و موتورها به مال باختگان تحویل داده شد.
وی با بیان اینکه جرایم مربوط به فضای مجازی به سرعت در مهاباد در حال افزایش است، گفت: در 15 روز گذشته پلیس فتای شهرستان چهار سارق مجازی که 2 مورد از حساب شهروندان مهاباد پول برداشت کرده بودند را دستگیر کرد.
وی افزود: 200 میلیون ریال و 70 میلیون ریال میزان 2 برداشت غیرمجاز سارقان فضای مجازی از حساب بانکی شهروندان بوده است.
وی همچنین از دستگیری عاملان انتشار فیلم شخصی و خانوادگی، شناسایی و دستگیری عامل هتک حیثیت یکی از کارمندان و مزاحم اینترنتی در مهاباد خبر داد.
فرمانده انتظامی مهاباد از شهروندان خواست تا از نگهداری عکس و فیلم های شخصی و خانوادگی در گوشی های همراه خود اجتناب کنند.
وی همچنین با تاکید بر دستورات و منویات مقام معظم رهبری در مبارزه با قاچاق کالا و ارز، گفت: بر این اساس عوامل انتظامی شهرستان از جمله 842 ثوب البسه خارجی، 642 قواره پارچه و 2 هزار و 14 ثوب حوله قاچاق به ارزش 350 میلیون ریال را کشف و ضبط کردند.
فرمانده انتظامی مهاباد گفت: در این ارتباط نیز چهار متهم دستگیر شدند.
وی در بیان دیگر اقدامات انتظامی این شهرستان در روزهای گذشته اظهار کرد: با تلاش جدی در مبارزه با قاچاق کالا و با هدف ارتقای امنیت اجتماعی در یک عملیات پلیسی 126 هزار نخ سیگارت خارجی به ارزش 29 میلیون ریال از خودروی پیکان وانت کشف و راننده آن پس از متواری شدن شناسایی و تحویل مراجع قضائی شد.
وی همچنین گفت: در یک عملیات اطلاعاتی نیز از یک توزیع کننده 80 هزار عدد قرص روان گردان، تقویت کننده و قرص جنسی تقلبی کشف و ضبط شد.
مهاباد با 237 هزار نفر جمعیت سه کلانتری دارد، این شهرستان در جنوب آذربایجان غربی واقع است.
2093/3093** خبر: پیمان پاکزاد ** انتشار: صابر چهرقانیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید