خانه / اجتماعی / دستگیری سه شکارچی متخلف در آستارا

دستگیری سه شکارچی متخلف در آستارامحمد رضا روشنی عصر یکشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: ماموران انتظامی ایستگاه قلعه محور آستارا به اردبیل، این پرنده را از یک خودروی سواری کشف و شکارچیان آن را به مراجع قضایی معرفی کردند.
وی افزود: پرنده شکاری مصدوم بود و جهت تیمار به مرکز فوریت های دامپزشکی پناهگاه حیات وحش لوندویل تحویل داده شد.
وی با اشاره به این که جریمه شکار هر قطعه قرقی 100 میلیون ریال است یاداور شد: روز گذشته نیز یک دوستدار طبیعت، یک قطعه قرقی مصدوم را به مرکز فوریت های دامپزشکی لوندویل تحویل داده بود و امسال 15 پرنده در این مرکز، تیمار و به آغوش طبیعت بازگردانده شده است.
قرقی از پرندگان حمایت شده سازمان حفاظت محیط زیست و از تیره عقابیان است و در بخش‌های بزرگی از اروپا، آسیا و شمال و شرق آفریقا زندگی می‌کند.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب مرکز استان گیلان و نوار مرزی جمهوری آذربایجان قرار دارد و طبیعت آن از گونه های متنوع پرندگان برخوردار است.

** افت فشار آب چهار روستای تالش برطرف شد
با تعمیر تاسیسات مجتمع آبرسانی لیسار تالش، مشکل افت فشار و قطعی آب یک هزار و 400 خانوار در چهار روستای شهرستان تالش برطرف شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گیلان به ایرنا عباسعلی نظیری مدیر شرکت آب و فاضلاب روستایی تالش گفت: برای انجام این کار 10 میلیون ریال صرف و خط انتقال 160 میلیمتری مجتمع آبرسانی لیسار ترمیم شد.
وی افزود: با این اقدام مشکل آب روستاهای قلعه دوش، قلعه بین، داوان و سیاهکت تالش برطرف شد و آب روستاهای این شهرستان با 60 دستگاه کلرزن گازی و مایعی گندزدایی می شود.
تالش با بیش از 200 هزار نفر جمعیت در 110 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده و 115هزار نفر در 369 روستای این شهرستان ساکن هستند.

**برگزاری بازی های محلی در هفته فرهنگی و اجتماعی آستارا
بازی های بومی و محلی با هدف ارتقای نشاط اجتماعی به مناسبت هفته فرهنگی و اجتماعی آستارا در نمایشگاه توانمندی های این شهرستان برگزار شد.
وحید خاصی پور رئیس اداره ورزش و جوانان آستارا گفت: این بازی ها در فرهنگ، آداب و رسوم مردم ریشه دارد و هفته فرهنگی اجتماعی فرصتی برای نشان دادن پیشینه غنی این شهرستان است.
وی افزود: در گذشته بیش از 100 بازی محلی اجرا می شد اما اکنون بسیاری از آنها برای نسل های سوم و چهارم ناشناخته است.
وی اضافه کرد: بازی های بومی و محلی نظیر طناب کشی و هفت سنگ، هر روز از ساعت 15 تا 17 تا پایان هفته فرهنگی و اجتماعی آستارا برگزار می شود.
از 29 آذر تا پنج دی ماه در آستارا هفته فرهنگی اجتماعی این شهرستان نام گذاری و ستادی برای برنامه های آن تشکیل شده است.
خبرنگار: یوسف هدایتی**انتشار دهنده: بابایی
7105 / 7124 /6030انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید