خانه / اخبار اجتماعی / دستگیری اعضای باند جعل اسناد دولتی/سارق ناقوس های کلیسا به دام پلیس افتاد

دستگیری اعضای باند جعل اسناد دولتی/سارق ناقوس های کلیسا به دام پلیس افتادبه گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار عزیزاله ملکی فرمانده انتظامی استان هرمزگان در رابطه با روند شناسایی و دستگیری باند جعل اسکناس و اسناد دولتی افزود: با تلاش همه جانبه وگسترده پلیس امنیت عمومی استان و انجام کار وسیع فنی و اطلاعاتی یک باند سه نفره شامل دونفر خانم و یک نفرآقا که در جعل اسکناس و اسناد دولتی دربندرعباس فعالیت داشتند، شناسایی شدند.
وی ادامه داد: پس از شناسایی اعضاء این باند ،ماموران طی یک عملیات ضربتی و هماهنگ متهمان را که در سه مخفیگاه جداگانه حضور داشتند دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه های آنان مقادیر زیادی انواع اسناد و مدارک جعلی و ساختگی شامل، سندهای ملکی،مدارک تحصیلی،کارت پایان خدمت،کارت ملی، شناسنامه ، سند خودرو ، پول، دلار، چک پول، اسناد دفتر وکالت دفترخانه و سندبنچاق که توسط این باند جعل شده بود، کشف کردند.
وی ادامه داد: همچنین مأموران در بازرسی از دیگر مخفیگاه متهمان، یک دستگاه پرینتر رنگی،یک دستگاه اسکنر، یک دستگاه لپ تاپ، یک دستگاه کاتر کاغذ، تعدادی اسناد مالکیت خودرو جعلی،تعدادی گواهینامه پایان خدمت جهت صدور مدارک تحصیلی، فرم خام ترخیص خودرو،نامه تغییر کاربری ملک، چند فقره رای دادگاه مربوط به افراد متفاوت، دفتر قرار دادفروش و سرقفلی مغازه کشف شد.
این مقام انتظامی با اشاره به اینکه اعضاء این باند کمتر از یک ماه دراستان در جعل اسکناس و اسناد فعالیت داشتند، تصریح کرد: یکی از اعضاء این باند حین دستگیری با پرتاب خود از بالای ساختمان قصد فرار داشت که دچار مصدومیت جزئی شده و اکنون در بیمارستان بستری می باشد و دیگر متهمان با تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.
سردار ملکی افزود: متهمان حدود 100 میلیون ریال پول و 40 قطعه سکه به سبک قدیم ضرب کرده بودند.

**سارق ناقوس های کلیسا دستگیر شد
فرمانده انتظامی شهرستان بوئین و میاندشت از دستگیری یک سارق که ناقوس های یک کلیسا به ارزش چهار میلیارد ریال را در شهرستان بوئین و میاندشت سرقت کرده بود، خبر داد.
سرهنگ علیرضا طاهری گفت: در پی وقوع سرقت ناقوس های یک کلیسا در یکی از روستاهای شهرستان بوئین و میاندشت ، شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس امنیت عمومی و پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.
وی ادامه داد: ماموران با انجام یک سری کارهای تخصصی موفق شدند سارق را شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضائی در مخفیگاه اش دستگیر کنند.
این مقام انتظامی با اشاره به کشف ناقوس های سرقتی در مخفیگاه سارق افزود: ارزش ناقوس های کشف شده توسط کارشناسان مربوطه چهار میلیارد ریال اعلام شده است .
سرهنگ طاهری در پایان با اشاره به اینکه متهم جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد از مردم خواست ، در صورت مشاهده پرسه زنی افراد مشکوک و ناشناس در اطراف محل زندگی تان و یا هر گونه موارد دیگر از طریق تماس با تلفن 110 موضوع را به پلیس اطلاع دهید.

**کشف 100 راس دام قاچاق در کبودراهنگ
فرمانده انتظامی کبودراهنگ از کشف 100راس دام قاچاق در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ محمدعلی محمدی گفت: در راستای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ماموران انتظامی این شهرستان روز گذشته اقدام به ایجاد ایست و بازرسی در محورهای مواصلاتی کردند.
وی افزود: ماموران به یک دستگاه کامیون حامل احشام مشکوک شدند و خودرو را متوقف کردند.
این مقام انتظامی بیان کرد: در بازرسی از این خودرو تعداد 100 راس دام بدون هرگونه مجوز و گواهی حمل از اداره دامپزشکی کشف شد.
فرمانده انتظامی شهرستان کبودراهنگ با بیان اینکه ارزش ریالی احشام قاچاق کشف شده بیش از 800میلیون ریال برآورد شده گفت: خودروی حامل احشام توقیف و یک نفرمتهم نیز تحویل مراجع قانونی شد.

**کشف محموله میلیاردی قاچاق در ارسنجان
فرمانده انتظامی ارسنجان استان فارس از کشف یک محموله قاچاق به ارزش چهار میلیارد ریال در آن شهرستان خبر داد.
سرهنگ احمد فداکار گفت: در راستای مقابله قاطعانه با معضل شوم قاچاق، ماموران پلیس آگاهی حین کنترل خودروهای عبوری در محور ارسنجان به سعادت شهر به یک دستگاه خودرو ون دلیکا مشکوک و برای بررسی بیشتر خودرو را متوقف کردند.
وی افزود: ماموران موفق شدند در بازرسی از خودرو یک دستگاه الکساندرایت (کالای پزشکی) ساخت کشور کره و فاقد هرگونه مجوز گمرکی به ارزش چهار میلیارد ریال را کشف کنند.

**کشف محموله قاچاق 10 میلیاردی
– فرمانده انتظامی غرب استان تهران از کشف یک هزار و 500 قلم لوازم آرایشی بهداشتی به ارزش 10 میلیارد ریال خبر داد.
سردار محسن خانچرلی گفت: در پی دریافت اطلاعاتی مبنی بر دپوی کالای قاچاق در شهرستان شهریار موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.
وی ادامه داد: ماموران پس از اقدامات گسترده اطلاعاتی موفق به شناسایی محل دپوی کالاهای قاچاق در شهرستان شهریار شدند، که پس از هماهنگی قضائی به محل اعزام و در عملیاتی غافلگیرانه چهار نفر متهم را دستگیر و جهت بررسی بیشتر به پلیس آگاهی انتقال دادند.
این مقام ارشد انتظامی افزود: ماموران پلیس آگاهی در بازرسی از انبار موفق به کشف یک هزار و 500 عدد انواع لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق شدند.
سردار خانچرلی تصریح کرد: متهمان در بازجویی های تخصصی پلیس جرم خود را قبول داشته و در ادامه اذعان داشتند که قصد فروش محموله را در شهرستان های غرب استان تهران داشتند.

**اعتراف به 30 فقره سرقت در کرج
فرمانده انتظامی کرج از دستگیری سارق حرفه ای داخل خودرو با اعتراف به 30 فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ حسنعلی فیروزخواه گفت:در پی وقوع سرقت های سریالی داخل خودرو در منطقه حصارک ، شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان به صورت ویژه در دستور کار ماموران کلانتری 16 حصارک قرار گرفت.
وی گفت: ماموران با گشت زنی های شبانه روزی ، انجام تحقیقات میدانی از مناطق وقوع جرم و کنترل و رصد سارقان سابقه دار موفق به شناسایی یکی از متهمان سابقه دار شدند .
این مقام انتظامی افزود: ماموران حین گشت زنی ، فردی با مشخصات مورد نظر که در حال پرسه زدن در اطراف خودروهای پارک شده بود را مشاهده و طی یک اقدامی غافلگیرانه نامبرده را دستگیر و جهت تحقیقات تکمیلی به کلانتری منتقل کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان کرج خاطرنشان کرد: متهم در ابتدا منکر هر گونه جرمی شد اما در بازجویی های تکمیلی ماموران به جرم خود مبنی بر 30 فقره سرقت داخل خودرو در مناطقی از حصارک و کمالشهر اعتراف کرد .
به گفته سرهنگ فیروزخواه ، تاکنون 9 نفر از مال باختگان شناسایی شده اند و تلاش برای شناسایی سایر مال باختگان ادامه دارد.

**کشف بیش از 27 هزار قرص و آمپول غیرمجاز
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان آذربایجان غربی از کشف 27 هزار و 30 عدد انواع قرص و آمپول غیرمجاز به ارزش 750 میلیون ریال در مهاباد خبر داد.
سرهنگ اسداله مالکی گفت: ماموران حین کنترل خودروهای عبوری در محور ‘ارومیه – کرمانشاه’ در محدوده ‘دارلک’ به یک دستگاه اتوبوس مشکوک و آن را متوقف کردند.
وی با بیان اینکه در بازرسی از وسایل همراه یکی از مسافران، 27 هزار و 30 عدد انواع قرص و آمپول غیرمجاز کشف شد، افزود: برابر اعلام کارشناسان، ارزش کالاهای مکشوفه 750 میلیون ریال برآورد شده است.
معاون اجتماعی انتظامی استان آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: در این راستا متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی برای سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضائی شد.

**کشف یک میلیون و 690 هزار نخ سیگار قاچاق در ماکو
فرمانده انتظامی استان آذربایجان غربی از کشف یک میلیون و 690 هزار نخ سیگار قاچاق به ارزش دو میلیارد و 370 میلیون ریال در ماکو خبر داد.
سردار ناصر اصلانی اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر دپوی سیگار قاچاق در ماکو، رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت.
این مقام انتظامی افزود: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و نامحسوس، محل مورد نظر را شناسایی و پس از کسب مجوز قضائی اقدام به بازرسی کردند.
وی با اشاره به اینکه در بازرسی از محل، یک میلیون و 690 هزار نخ سیگار قاچاق کشف شد، تصریح کرد: برابر اعلام کارشناسان، ارزش کالاهای مکشوفه دو میلیارد و 370 میلیون ریال برآورد شده است.
فرمانده انتظامی استان آذربایجان غربی در پایان خاطرنشان کرد: در این راستا دو متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مقامات قضائی شدند.

**واژگونی سمند با یک کشته و سه مجروح در سروستان
رئیس پلیس راه شمالی استان فارس گفت: بر اثر واژگونی یک دستگاه سمند در محور سروستان-شیراز، یک نفر کشته و سه نفر مجروح شدند.
سرهنگ احمد احمدی گفت: روز گذشته خبری مبنی بر وقوع یک فقره حادثه رانندگی در محور سروستان-شیراز به مأموران اعلام شد.
وی ادامه داد: بلافاصله مأموران به محل مورد نظر اعزام و مشاهده کردند یک دستگاه سمند با چهار سرنشین در محور سروستان-شیراز در حرکت بوده که واژگون و بر اثر آن یکی از سرنشینان در دم فوت و راننده و دو سرنشین دیگر مجروح و به بیمارستان منتقل شدند.
رئیس پلیس راه شمالی استان بیان کرد: کارشناسان تخطی از سرعت مطمئنه راننده سمند را علت وقوع این حادثه رانندگی اعلام کرده اند.
اجتمام9105 ** 1418
گزارش:معصومه نیکنام ** ناشر: مریم برزآبادیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید