خانه / اجتماعی / دستگاه های خدمات رسان تخفیف های قانونی برای اقشار مستضعف را اعمال کنند

دستگاه های خدمات رسان تخفیف های قانونی برای اقشار مستضعف را اعمال کنندبه گزارش ایرنا عنایت الله رحیمی، چهارشنبه در نشست شورای مسکن استان فارس در شیراز بیان داشت: این تخفیف ها بر اساس ماده 80 قانون برنامه ششم توسعه مصوب شده و دستگاه های خدمات رسان مکلف به اجرای آن هستند.
وی افزود: پیشتر در اجرای برخی از طرح های مسکن، مددجویان زیر پوشش کمیته امداد و بهزیستی هزینه انشعاب را همانند سایرافراد جامعه به صورت کامل پرداخت می کردند اما با توجه به ماده قانونی یاد شده، دستگاه های خدمات رسان باید با تدابیر مناسب این هزینه ها را جبران کنند و در خدمت به اقشار مستضعف جامعه کوتاهی نکنند.
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس همچنین به مشارکت خیران در ساخت مسکن ویژه محرومان اشاره و بیان کرد: می کوشیم با همکاری و مشارکت کمیته امداد ظرف سه سال آینده زمین مورد نیاز را برای ساخت 6 هزار واحد مسکونی ویژه محرومان این استان تامین کنیم.
رحیمی، در بخش دیگری از سخنان خود، راهکار برون رفت از رکود موجود در حوزه ساخت مسکن را هدایت سرمایه گذاری مسکن در بافت فرسوده و ایجاد اهرم های تشویقی برای رونق ساخت و سازهای پایدار و مطلوب دانست.
به گفته وی، مشارکت بخش خصوصی و ترغیب این بخش به سرمایه گذاری در این زمینه، یکی دیگر از راه های رهایی از رکود در عرصه ساخت و ساز است و همچنین این امر پاسخگویی به تقاضای روز افزون جامعه را در پی دارد.
رحیمی ادامه داد: بروز مشکلات حقوقی میان عوامل اجرای طرح های ساخت و ساز نباید موجب کُند شدن فرایند ساخت این طرح ها شود زیرا این امر می تواند هزینه های تولید مسکن را افزایش دهد.
او بیان کرد: مسایل حقوقی دست اندرکاران اجرای طرح های ساختمانی باید از مسیر قانونی پیگیری شود و نباید این مسایل هیچ خللی به روند تکیمل طرح های ساختمانی وارد کند.
6122 /6118
خبرنگار: سارنگ عبداللهی ** انتشار دهنده: پرویندخت پاردسویی شیرازیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید