خانه / اجتماعی / دستبرد وسایل داخل خودرو شایع ترین سرقت در همدان

دستبرد وسایل داخل خودرو شایع ترین سرقت در همدانسرهنگ رضا زارعی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: برخی از رانندگان اقدام به نگهداری لوازم و وسایل با ارزش در داخل خودرو می کنند در حالیکه داخل خودرو به هیچ وجه مکان مناسبی برای نگهداری اشیای با قیمت از جمله پول نقد، طلا و حتی مدارک هویتی نیست.
وی بیان کرد: با توجه به وجود بیشمار دستگاه های عابربانک در معابر عمومی و وجود کارت خوان در مغازه ها، جابجایی پول به صورت انبوه یا قرار دادن آن در داخل خودرو امری نادرست است.
رئیس پلیس آگاهی استان همدان گفت: سرقت لوازم داخل خودرو 20 درصد از مجموع سرقت ها را به خود اختصاص داده است که شامل سرقت مدارک، پول نقد، پنل سیستم صوتی و دیگر اقلام با ارزش می شود.
سرهنگ زارعی تاکید کرد: صندوق عقب خودرو نیز مکان مناسبی برای نگهداری اشیای قیمتی و مدارک خودرو نیست.
وی توصیه کرد: شهروندان علاوه بر قرار ندادن اشیای قیمتی در داخل خودرو، وسیله نقلیه خود را هم در پارکینگ های عمومی پارک کنند تا از دسترس سارقان در امان باشد.
رئیس پلیس آگاهی همدان افزود: پس از سرقت وسایل داخل خودرو ، سرقت موتورسیکلت رتبه دوم را دارد که این موضوع نیز به علت سهل انگاری مالکان در نگهداری وسیله نقلیه رخ می دهد.
سرهنگ زارعی تاکید کرد: برای پیشگیری از سرقت موتورسیکلت رعایت مولفه هایی نظیر پارک کردن وسیله نقلیه در مکان های امن، قرار ندادن سوئیچ بر روی موتورسیکلت و استفاده از قفل زنجیر و قفل های کتابی ضروری است.
وی گفت: بیشتر سرقت ها به خاطر سهل انگاری و کم توجهی افراد در نگهداری اموال رخ می دهد و سارقان نیز دنبال سرقت های راحت و سهل الوصول هستند.
رئیس پلیس آگاهی استان همدان یادآوری کرد: عوامل پلیس آگاهی روز گذشته 2 جوان 16 ساله که با استفاده از یک دستگاه موتور سیکلت کیف قاپی می کردند را دستگیر کردند.
سرهنگ زارعی افزود: این 2 سارق با پرسه زدن در مکان های خلوت اقدام به ربودن کیف افراد می کردند و تاکنون به چندین فقره سرقت اعتراف کرده اند.
به گزارش ایرنا سرقت اثاثیه منزل 10 درصد، کیف قاپی 2 درصد و سرقت لوازم داخل مغازه 2 درصد از سرقت های استان را شامل می شود.
نرخ سرقت در همدان روند نزولی دارد همچنین آمار کشف سرقت در 9 ماهه سالجاری 2 درصد افزایش داشته است.
7526/2087
خبرنگار: علیرضا جهانگیری** انتشاردهنده: زهرا پیرنیاانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید