خانه / اخبار اجتماعی / دادستان بجنورد: آمار قربانیان حوادث جاده ای مسیر بجنورد-جنگل گلستان نگران کننده است

دادستان بجنورد: آمار قربانیان حوادث جاده ای مسیر بجنورد-جنگل گلستان نگران کننده استبه گزارش ایرنا، مسلم محمد یاران پنجشنبه در همایش تخصصی حقوقی آسیب شناسی عوامل موثر در حوادث جاده ای اظهار کرد: در سطح جاده های کشور یکهزار و 575 نقطه حادثه خیز شناسایی شده که 26 نقطه از این تعداد در مسیر 140 کیلومتری بجنورد به جنگل گلستان است.
وی خاطرنشان کرد: در پنج ماه نخست امسال 30 نفر در حادثه های ترافیکی این محور جان خود را از دست داده و 145 نفر نیز مجروح شده اند.
محمدیاران درباره مقاومت های اداره کل محیط زیست گلستان برای ایجاد دوربرگردان و توقفگاه در محور مزبور افزود: دادگستری خراسان شمالی در این باره ورود پیدا کرده است و در مهلت مقرر باید مجوزهای لازم در این باره داده شود.
وی تصریح کرد: برای تامین و ارتقای ایمنی تردد ها در این مسیر ایجاد این دوربرگردان و توقفگاه ها ضروری و مورد نیاز است و در صورتی که محیط زیست گلستان مجوزهای لازم در این باره را ندهد، اقدامات اجرایی برای ایجاد این دوربرگردان و توقفگاه ها و رفع مشکل این محور با حمایت قضایی انجام خواهد شد.
دادستان عمومی و انقلاب بجنورد گفت: یکی از دغدغه ها در ایمنی تردد در جاده ها، تردد ناوگان فرسوده است که می تواند ایمنی جاده ها را با خطر روبه رو کند.
وی افزود: تردد ناوگان با اضافه تناژ نیز علاوه بر وارد کردن خسارت بر رویه راه ها، ایمنی تردد را با چالش روبه رو می سازد که با این تخلف برخورد می شود.
اخبار خراسان شمالی را در کانال تلگرامی اخبار ایرنا خراسان شمالی به نشانی ? @IRNABOJNURD پیگیری کنید.
7185 / 6042 خبرنگار: کبری علی آبادی** انتشاردهنده: سیدحسین قدسیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید