خانه / اجتماعی / خیرین سلامت ساز 10 هزار میلیارد ریال کمک کردند

خیرین سلامت ساز 10 هزار میلیارد ریال کمک کردندبه گزارش ایرنا، دکتر ‘شهلا میرگلوبیات’ روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران کاشان گفت: بانوان 50 درصد جمعیت و 60 درصد ورودی دانشگاه ها را تشکیل می دهند، مسئولیت آموزش و پرورش یک چهارم جمعیت کشور نیز بر عهده آنهاست و افزون بر اینکه خود جزو خیرین هستند، به عنوان سفیران خیرین سلامت در حوزه جذب مشارکت های مردمی، همسرانشان را نیز به کارهای خیر ترغیب می کنند.
وی افزود: فعالیت شورای مشارکت های زنان در حوزه معاونت مشارکت های مردمی مجمع خیرین سلامت کشور چهار سال پیش آغاز شد و تاکنون در 13 استان کشور این شورا راه اندازی شده و در بیش از 70 درصد استان ها نیز تا پایان سال جاری فعال خواهد شد.
مشاور دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور با بیان اینکه جامعه سالم نیازمند خانواده سالم و خانواده سالم نیازمند مادر سالم است، اضافه کرد: ویژگی های بانوان همچون عاطفه، وظیفه شناسی و تعهد موجب شده تا زنان از توانمندی هایی برخوردار باشند که می توان از آنها در این زمینه بهره برد.
مدیرعامل مجمع خیرین سلامت کاشان نیز گفت: خیرین این شهرستان در یک دهه گذشته یک هزار و 200 میلیارد ریال در ساخت 48 طرح مشارکت کردند.
حسین نیکزاد عنوان کرد: هم اکنون بیمارستان تخصصی روانپزشکی کارگر نژاد با بخش های جداگانه فوریت های پزشکی آقایان، بانوان و کودکان در هفت هزار متر مربع زیربنا به صورت مشارکتی در حال تکمیل می باشد و 50 درصد اعتبار این مرکز درمانی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و 50 درصد نیز از سوی خیر تعهد شده است.
وی افزود: طرح های دیگری از جمله بیمارستان فوق تخصصی چشم هادی زاده و بیماری های خاص یثربی نیز در سال جاری از سوی خیرین سلامت ساخته شده و به بهره برداری رسیدند.
مدیرعامل مجمع خیرین سلامت کاشان بیان کرد: این منطقه از گذشته های دور از وجود شخصیت های نیکوکار بهره می برد و بیمارستان نقوی نخستین مرکز درمانی کاشان نیز در سال1317 توسط خانواده نقوی افتتاح شد.
وی با اشاره به فعالیت خیرین سلامت در کاشان از سال 1384 و پیش از مجمع خیرین کشور گفت: 6 بار تا کنون از خیرین سلامت منطقه قدردانی شده اما جهت برطرف کردن نیازهای اساسی شهر باید گام های بیشتر و بزرگتری برداشته شود تا شهروندانی سالم و سلامت داشته باشیم.
نخستین گردهمایی زنان خیرین سلامت شهرستان های کاشان و آران و بیدگل روز پنجشنبه با حضور دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان برگزار شد.
خبرنگار: یوسف صائب ** انتشاردهنده: محمد ملا حمزه زاده
6136/8123انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید