خانه / دسته‌بندی نشده / خود را فرزند حوزه می دانم/ اعلام آمادگی برای استفاده از ظرفیت حوزه های علمیه

خود را فرزند حوزه می دانم/ اعلام آمادگی برای استفاده از ظرفیت حوزه های علمیهبه گزارش ، سید عباس صالحی عصر چهارشنبه در دیدار با آیت الله مکارم شیرازی از مراجع تقلید خاطرنشان کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فرصتی باشد برای خدمت بیشتر به فرهنگ و اسلام و شیعه و معارف اهل بیت(ع)،خودم را به عنوان فرزند حوزه هم از نظر خانوادگی و هم از لحاظ شخصیت وجودی، می دانم.
وی ادامه داد: از یازده سالگی وارد فضای حوزه علمیه شده و تحصیلات دروس سطح را از سال 60 در این حوزه گذرانده و به صورت پیوسته در قم و مشهد افتخار شاگردی حوزه امام صادق (ع) را داشتم.
وی گفت:از خداوند متعال خواهانم که بنده را در این راه و مسئولیت صیانت کند، و احساس کردم شاید حضور من، فرصتی برای خدمت به دین و معارف اسلامی و فرهنگ کشورو نظام اسلامی باشد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد:به صورت طبیعی، مسئولیت در نظام جمهوری اسلامی اسلامی که نگاه آن خدمت به دین و جامعه است، بسیار سنگین است ولی مسئولیت در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سنگینی مضاعف دارد و انسان این حس را دارد که در خط صراط حرکت می کند باید مراقب بود لغزشی ایجاد نشود.
صالحی با اشاره به انگیزه خود از حضور در وزارت فرهنگ و ارشاد گفت: تنها با این نگاه که شاید بتوان خدمتی به نظام جمهوری اسلامی ارائه داد وارد این وادی شده و نیازمند دعای خیر و راهنمایی های بزرگان می باشم.
وی اظهار داشت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در هشت حوزه فعالیت دارد، حوزه اول ،دین است که بخشی از مجموعه های ارشاد مانند معاونت قرآن و عترت، سازمان اوقاف و خیریه، سازمان حج و زیارت و کانون فرهنگی هنری مساجد و بنیاد امام رضا (ع) و… در این حوزه فعالیت دارند.
وی ادامه داد: این پنج مجموعه به صورت مستقیم و متمرکز در حوزه دین فعالیت دارند.
صالحی گفت: درحوزه فرهنگ نیز نهادهایی مانند معاونت فرهنگی وزارت، نهاد کتابخانه های عمومی، انجمن مفاخر فرهنگی، شورای فرهنگ عمومی کشور و… فعالیت می کنند.
وی ادامه داد: حوزه سوم نیز هنر و سینما است که در وزارت ارشاد معاونت هنری فعالیت دارد که هنرهای تجسمی و تئاتر و موسیقی و.. زیرمجموعه آن هستند و حوزه چهارم نیز حوزه رسانه و مطبوعات و مرکز رسانه های دیجیتال می باشد که از اهمیت خاصی برخوردار می باشد.
صالحی بیان داشت: حوزه پنجم نیز حوزه پژوهش است که پروهشگاه هنر، فرهنگ و ارتباطات در زیرمجموعه آن فعالیت دارند و مرکز آموزش های علمی و کاربردی دهها هزار دانشجو در بیش از 70منطقه در کشور فعالیت دارد.
وی گفت: حوزه هفتم، حوزه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی است که در حوزه خارج از کشور در بخحش های فرهنگی فعالیت دارد.
صالحی گفت: وزارت ارشاد یک مجموعه متکثر و مهم است و گاهی ممکن است تصویری ایجاد شود که اگر یک بخشی از کار مشکل داشته، همه بخش ها مشکل دارند در حالی که چنین تصویری نباید باشد چرا که ارشاد یک مجموعه گسترده است.
وی خاطرنشان کرد: باور داریم حوزه در همه هشت محور ظرفیت قابل توجه ای برای کمک به ارشاد دارد، آبروی ما آبروی حوزه است و اگر خدای ناکرده اشکال و شکستی پدید بیاید باید به خدا پناه برد.
وی اظهار داشت: در معاونت فرهنگی یک اتاق فکری با حضور شخصیت های حوزوی را تشکیل دادیم و کمک کرد که مشکلی پیش نیاید.
وی ادامه داد: امید است بتوانیم نقطه اتصالی بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و حوزه و روحانیت در بخش منظرها و نظرها و هم در بخش عمل ها و فعالیت ها باشیم، به دلیل اینکه با گویش های حوزه آشنا هستم امروز تحولی زیاد ایجاد شده و فرصت مهمی برای کمک به نظام در حوزه فراهم است. امید است پا به پای هم برای رفع مشکلات فرهنگی کشور گام برداریم.
وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی عصر امروز به منظور دیدار با مراجع عظام تقلید و علما و طلاب و روحانیان حوزه علمیه وارد قم شد.
7401/ 6133/ خبرنگار- بهمن اطمینان ** انتشار- جعفرمسلمیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید