خانه / اجتماعی / خشک کردن درختان باغ محله اراج تهران/مالک باغ را به صورت عمدی آتش زد

خشک کردن درختان باغ محله اراج تهران/مالک باغ را به صورت عمدی آتش زدبه گزارش ایرنا، زهرا نژادبهرام روز سه شنبه در بیستمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران اظهار کرد: در دوره مدیریت شهری گذشته نیز تفاهم نامه ای بین مالک و شهرداری برای تغییر کاربری باغ به پیش برده شد که با اعتراض مردمی و فشار افکار عمومی به نتیجه نرسید.
نژادبهرام اظهار کرد: در سال 94 آتش سوزی مشکوکی در این باغ رخ داد که به گفته مسئولین وقت این حریق به صورت تعمدی بوده است.
وی افزود: آبیاری نکردن باغ توسط مالک و همچنین تبدیل قسمتی از باغ به محل تخلیه نخاله‌های ساختمانی سوال برانگیز است.
عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه مالک اجازه ورود ماموران شهرداری برای آبیاری درختان باغ را نمی دهد، اظهار کرد: براساس قانون باید نسبت به ضبط باغ مذکور(لایحه حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها) و واگذاری مالکیت آن به شهرداری در جهت تبدیل عرصه آن به فضای سبز عمومی اقدامات لازم صورت گیرد.
نژادبهرام گفت: شهرداری تهران باید در اسرع وقت این گزارش را به مقامات قضایی اعلام کند تا لغو مالکیت باغ و در اختیار قرارگرفتن این باغ به نفع مردم در دستور کار قرار گیرد.
به گفته عضو شورای اسلامی شهر تهران، باغی که امروز با عنوان باغ اوقاف، شناخته می شود تا سال 1332 تحت مالکیت حاج میرزا حسین حاج محمدعلی کنی بوده که ایشان به علت آنکه فرزندی نداشته، باغ 22 هزار و 600 متر مربعی خود را وقف امور خیریه کرده است.
وی افزود: براساس شواهد و گزارش های محلی، ملک وقف امام حسین(ع) بوده و شبکه آبرسانی به درختان باغ نیز براساس سلسه قنواتی بوده که از دوران گذشته داخل باغ تعبیه شده و البته سالهاست که نسبت به لایروبی آنها سهل انگاری صورت گرفته است.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: مهدی مقدر – انتشار: محسن فتاحی
تهرام/9343/7244**1625انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید