خانه / اجتماعی / خدمت رسانی ناوگان حمل و نقل عمومی خراسان رضوی به 93 هزار زائر اربعین

خدمت رسانی ناوگان حمل و نقل عمومی خراسان رضوی به 93 هزار زائر اربعینابراهیم نصری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: زائران مزبور در قالب سفرهای مستقیم و غیر مستقیم از طریق هواپیما، قطار و اتوبوس به عتبات عالیات در عراق اعزام شده اند.
وی اظهار کرد: از این تعداد 23 هزار و 650 زائر به وسیله 633 دستگاه اتوبوس بین شهری از مشهد به مرزهای شلمچه، چزابه و مهران منتقل شده و 27 هزار و 383 زائر با 633 پرواز از مشهد به شهرهای نجف و بغداد رفته اند.
وی گفت: 37 هزار و 450 نفر نیز به صورت مستقیم و غیرمستقیم از طریق سیستم حمل و نقل ریلی از مشهد به مرز شلمچه اعزام شدند که 23 هزار و 300 نفر از این تعداد با قطار مستقیم مشهد – اهواز – خرمشهر جابجا شده اند.
نصری افزود: از نهم تا 16 آبان ماه جاری چهار هزار و 950 نفر از اتباع افغانستان نیز از مرز دوغارون به مشهد منتقل و سپس با ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای به مرز شلمچه انتقال یافته اند.
وی در باره خدمات برای بازگشت زائرین نیز اظهار کرد: دستگاههای متولی حمل و نقل پیگیری های لازم در این زمینه را انجام می دهند که در این راستا 120دستگاه اتوبوس خالی از استان خراسان رضوی به مرزهای غرب کشور اعزام شده است.
وی گفت: با اقدامات انجام شده مشکلی در تامین ناوگان برای بازگشت زائرین به مشهد نخواهد بود.
اربعین امسال 160 هزار نفر از استان خراسان رضوی برای شرکت در مراسم این روز به عتبات عالیات در عراق مشرف شده اند.
خبرنگار: ناصر اسدزاده هروی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم
3221 / 6053انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید