خانه / اجتماعی / حرم دانیال نبی(ع) در شوش میزبان عاشقان حسینی است

حرم دانیال نبی(ع) در شوش میزبان عاشقان حسینی استبه گزارش ایرنا اقشار مختلف مردم که از صبح امروز ( چهارشنبه ) در قالب هیات های عزادار از شهرها و روستاهای مختلف استان خوزستان راهی شهرستان شوش شده اند در شب اربعین حسینی در حرم حضرت دانیال نبی (ع) تجمع کرده و به شیوه سنتی سوگواری می کنند.
گزارش خبرنگار ایرنا از حرم حضرت دانیال نبی(ع) حاکیست: ازدحام جمعیت سوگوار که با چندین کیلومتر پیاده روی از نقاط دور و نزدیک خود را به شوش رسانده اند در این مکان مقدس به حدی است که محوطه آستان حضرت دانیال (ع) مملو از جمعیت است.
مردم شهر شوش که از چند روز پیش خود را برای میزبانی از زائران اربعین حسینی آماده کرده اند در منازل ، مساجد و حسینیه ها و نیز مدارس از زائران پذیرایی می کنند.
سرپرست فرمانداری شوش چهارشنبه شب به خبرنگار ایرنا گفت: بابسیج امکانات و تلاش مجموعه دستگاه های اجرایی شهرستان شوش میزبان ده ها هزار زائر است.
عدنان عزی اظهار داشت: زائران اربعین در شوش در 150مدرسه، حسینیه و مسجد اسکان داده شده ضمن اینکه از سوی مردم نیز دهها منزل به محل اسکان و پذیرایی از زائران تبدیل شده است.
وی گفت: در طول مسیر پیاده روی زائران به سمت شهر شوش موکب های مردمی بسیاری به صورت خودجوش برپا شده و از زائران پذیرایی می کنند.
مردم شهرستان شوش در راستای خدمت رسانی به زائران کربلای معلا 350 موکب در مسیر تردد آنها برپا کرده اند و شبانه روز به زائران عتبات عالیات خدمت رسانی می کنند.
مردم شهرهای مختلف استان خوزستان طبق یک سنت دیرینه در روز اربعین حسینی با اجتماع در حرم حضرت دانیال (ع) در سوگ شهادت سرور و سالار شهیدان به عزاداری و سوگواری می پردازند.
جمعیت اجتماع کننده در شهرستان شوش در روز اربعین شامل کاروان های عزادار ، هیات ها و دسته های عزادار شهرهای مختلف استان خوزستان تا 100 هزار نفر نیز تخمین زده می شود.
6068/7280
خبرنگار:مجتبی پناهی **انتشار:محمدعلی فریدپناهانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید