خانه / اجتماعی / جانشین ناجا: حوادث جاده ای در اربعین 40 درصد کاهش یافت

جانشین ناجا: حوادث جاده ای در اربعین 40 درصد کاهش یافتبه گزارش ایرنا، سردار اسکندر مومنی روز جمعه در مرز مهران به خبرنگاران گفت: کاهش حوادث جاده ای و تلفات سوانح رانندگی در اربعین امسال در شرایط افزایش شرکت کنندگان این ایین بوده است.
وی بیشترین سوانح رانندگی رخداده در جریان تردد زائران اربعین را واژگونی خودرو به علت خستگی و خواب آلودگی عنوان کرد.
جانشین فرماندهی ناجا اظهار کرد:نظم، انضباط و آرامش در اربعین 96 نسبت به سال گذشته بسیار بهتر بود و امسال یگان های نظامی و انتظامی و ارگان های اجرایی با آمادگی و مدیریت بهتری وارد کار شدند.

**بارگشت 60درصد زائران
وی با اشاره به بازگشت زائران افزود: طی 24 ساعت گذشته 300 هزار زائر از مرزهای سه گانه وارد کشور شدند که 200 هزار آنها از مرز مهران بوده است و از مجموع 2 میلیون و 200 هزار زائر بیش از 60 درصد به کشور بازگشته اند.
جانشین ناجا یادآور شد: با وجود محدودیت زیرساخت های استان ایلام 100 هزار خودروی سواری در شهر مهران پارک شده است در حالیکه جمعیت شهر مهران تنها 15 هزار نفر است و حدود 2 میلیون زائر نیز در این ایام از این مرز تردد کرده اند.
سردار مومنی با بیان اینکه برای تسهیل در تردد محدویت هایی را اعمال کردیم، گفت: برای روان سازی تردد زائران بخصوص در مسیر ایلام به مهران با اعمال محدویت ها مشکلاتی برای مردم این مناطق ایجاد شد اما با تعامل و همکاری روند کار بخوبی پیش رفت.
وی افزود: در این میان پلیس پیشگیری از ماه ها قبل در صحنه حضور داشت و کنترل مدارک برای جلوگیری از ورود افراد فاقد روادید برای رعایت مقررات 2 کشور از نکات بارز اربعین 96 بود.
سردار مومنی با بیان اینکه سال آینده این مراسم نزدیک به فصل گرما است، گفت: به علت تقارن با گرمای هوا امکان راهپیمایی طولانی وجود ندارد و باید تدابیر لازم برای حرکت زائران با کمترین مشکل اندیشیده شود.
جانشین نیروی انتظامی کشور افزود: در هیچ جای دنیا سابقه تردد بیش از 2 میلیون نفر در یک مقطع زمانی 10 روزه و بدون حادثه خاصی وجود ندارد و با وجود مشکلات و درگیری در پیرامون کشور باید قدر امنیت و این آرامش را با فرماندهی مقام معظم رهبری و اقتدار نیروهای مختلف امنیتی دانست.

***تقدیر از عملکرد خبرنگاران
وی با تقدیر از عملکرد خبرنگاران در ایام اربعین 96 تاکید کرد: رسانه ها در انتقال لحظه ای رویدادها و اطلاع رسانی به مردم به بهترین شکل عمل کردند که شایسته تقدیر است.
خبرنگار: لیلی خاکی** انتشار دهنده:شهریار حیدری فر
7180/6034انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید