خانه / اجتماعی / ثلاث باباجانی شهرستان فاقد بیمارستان/شهریور97 بیمارستان افتتاح می شود

ثلاث باباجانی شهرستان فاقد بیمارستان/شهریور97 بیمارستان افتتاح می شودبه گزارش خبرنگار ایرنا؛ ثلاث باباجانی یکی از شهرستان های استان کرمانشاه است که تا سال 81 بخش بود و از آن سال تاکنون به شهرستان ارتقا یافته و مردم آن برای انجام کارهای درمانی باید به جوانرود و دیگر شهرستان های اطراف مراجعه کنند.

** تاکید استاندار بر تسریع در ساخت بیمارستان
استاندار کرمانشاه در دومین سفر خود به منطقه اوراماتات بعد از پاوه روز شنبه به شهرستان ثلاث باباجانی رفت و یکی از برنامه هایش بازدید از بیمارستان 32 تختخوابی در دست ساخت این شهرستان بود.
در جلسه شورای اداری شهرستان هم استاندار بر تسریع در اتمام این بیمارستان تاکید کرد و گفت: براساس برنامه زمان بندی این بیمارستان در هفته دولت سال آینده افتتاح می شود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز در این جلسه اعلام کرد که بیمارستان به صورت کامل و تجهیز شده تا شهریور سال 97 افتتاح می شود.

پیشرفت 70 درصدی بیمارستان 32 تختخوابی
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان ثلاث باباجانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به تشریح روند ساخت این بیمارستان پرداخت و گفت: مرحله اول بیمارستان شامل ستون ها و سقف با اعتبار حدود 20 میلیارد ریال در آذر ماه 92 تحویل پیمانکار شد اگر چه مدت پیمان 9 ماه بود ولی بعد از 2 سال و در آذر ماه 94 تحویل گردید.
دکتر پویان احمدی افزود: بعد از طی مراحل اداری مناقصه مرحله دوم و تکمیلی و پد هلی کوپتر در پاییز 95 برگزار شد و شرکت مثلث پی سازان با مبلغ 82 میلیارد ریال برنده شد.
او مدت قرارداد ساخت مرحله دوم بیمارستان را 14 ماه ذکر کرد و گفت: شروع فاز دوم عملا از اول فروردین 96 بوده و پروژه باید در پایان اردیبهشت 97 تحویل گردد.
وی اظهار کرد: اکنون پروژه با روند خوبی با پیشرفت حدود 70 درصد در حال اجراست و احتمالا در موعد مقرر تحویل می شود.
وی گفت: کارهای اداری مربوط به انشعابات آب، برق، تلفن و گاز تمام شده و در صورتی که جوابیه استعلام از ادارات کل استان واصل شود، انشعابات مورد نیاز اخذ خواهد شد.
وی در مورد موانع بر سر ساخت این پروژه نیز گفت: با توجه به اینکه قسمتی از محوطه و ساختمان نگهبانی در رینگ شهری واقع شده اگر این مشکل حل نشود عملا بهره برداری از بیمارستان غیرممکن خواهد بود.
در جلسه شورای اداری شهرستان ثلاث باباجانی استاندار کرمانشاه بر تجهیز بیمارستان بلافاصله پس از اتمام ساخت فیزیکی آن تاکید کرد و گفت: انتظار داریم بیمارستان قبل از موعد مقرر افتتاح شود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز گفت: همزمان با پیشرفت فیزیکی ساخت بیمارستان، امکانات و تجهیزات لازم برای تجهیز آن را نیز آماده می کنیم و بعد از تحویل بیمارستان را تجهیز خواهیم کرد.
دکتر ابراهیم شکیبا افزود: تمام تلاش ما افتتاح بیمارستان قبل از موعد مقرر است.
در این جلسه معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه نیز در باره قرار گرفتن بخشی از محوطه بیمارستان در رینگ شهری گفت: در نشستی با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر تازه آباد موضوع را مطرح می کنم و از نظر ما مشکلی برای ادامه ساخت محوطه بیمارستان و بخش های جانبی آن وجود ندارد.
مجتبی نیک کردار، خواستار تسریع در روند ساخت بیمارستان شد و افزود: موضوع رینگ شهری از نظر ما حل شده است و مشکلی در این ارتباط وجود ندارد.
شهرستان ثلاث باباجانی که سال 81 از جوانرود منفک و به شهرستانی مستقل تبدیل شده است، هزار و 418 کیلومتر مساحت دارد و 38 هزار نفر در قالب 12هزار خانوار در این شهرستان سکونت دارند.
این شهرستان دارای 2 بخش مرکزی و ازگله، 206 روستا و 2 شهر تازه آباد با 18هزار نفر جمعیت و ازگله با 2 هزار نفر جمعیت است.
شهرستان ثلاث باباجانی 40 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد.
3033/8066 خبرنگار:فرزاد نویدی **انتشار دهنده:علی مولویانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید