خانه / اجتماعی / تیم امدادی آلمان وارد مناطق زلزله زده سرپل ذهاب شد

تیم امدادی آلمان وارد مناطق زلزله زده سرپل ذهاب شداین تیم 6 نفره متشکل از متخصص طب داخلی، طب اورژانس، جراح، امدادگر و مهندس هستند.
کلاروس روحران (Klaus Ruhrann) از اعضای این تیم به خبرنگار اعزامی ایرنا در سرپل ذهاب ایرنا گفت: Humedica از انجمن های مردم نهاد آلمان است و این تیم طی 10 روز استقرار دراین منطقه، با توجه به اعلام وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به مصدومان و حادثه دیدگان ارایه خدمت می کند.
به گفته وی، تیم های بعدی نیز پس از برگشت تیم اول در منطقه زلزله زده مستقر می شوند.
وی ادامه داد: پیشتر تیم های امدادی این انجمن در مناطق زلزله زده بم کرمان و اهر آذربایجان شرقی نیز حضور داشته اند.
وی که خود از اعضای حاضر در مناطق زلزله زده اهر آذربایجان شرقی بوده است اظهار کرد: اعضای این انجمن به مدت 8 ماه در بم و 4 ماه در اهر حضور داشتند.
وی افزود: حضور اعضای این انجمن در مناطق زلزله زده، سیل زده و بحران زده به صورت داوطلبانه بوده و از بیشتر کشورهای جهان اعضای فعال داشته و هنگام وقوع حواث بحرانی به تمام نقاط جهان نیروی داوطلب اعزام می کند.
زمین لرزه شدیدی ساعت 21:48 شامگاه یکشنبه 21 آبان 96 با قدرت 7.3 درجه در مقیاس درونی زمین (ریشتر) در ژرفای 9.33 کیلومتری زمین استان های کرمانشاه، ایلام و کردستان و بخش های گسترده ای از غرب و شمال غرب کشور را لرزاند.
کانون این زمین لرزه مرز ایران و عراق نزدیکی شهر ازگله در استان کرمانشاه گزارش شده که زیان ها و خسارت های مالی و جانی زیادی به بار آورده است.
زلزله 7.3 ریشتری یکشنبه شب در استان کرمانشاه به هفت شهرستان و یک هزار و 950 روستای استان کرمانشاه خسارت وارده کرده است.
به گفته معاون عمرانی استانداری کرمانشاه، بیش از 31 هزار واحد مسکونی در این زلزله به طور کامل تخریب و یا دچار خسارت کلی و جزیی شده است.
دراین حادثه 432 نفر جان خود را از دست داده و 9 هزار 397 نیز مصدوم شدند.
3034/*1625
خبرنگار: حسن حسین زاده ** انتشار : محسن فتاحیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید