خانه / اخبار اجتماعی / توقیف 5 دستگاه کامیون حامل مرغ های غیر بهداشتی

توقیف 5 دستگاه کامیون حامل مرغ های غیر بهداشتیبه گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار روح الامین قاسمی فرمانده انتظامی استان سمنان
افزود: ماموران انتظامی شهرستان سرخه شب گذشته در قالب طرح مبارزه با قاچاق در محور مواصلاتی تهران- مشهد به کنترل خودروهای عبوری پرداختند.
وی ادامه داد: ماموران در اجرای این طرح، به پنج دستگاه کامیون که حامل طیور زنده بود، مظنون و آنها را متوقف کردند.
به گفته این مقام انتظامی، خودروهای توقیفی در مجموع حامل 5 هزار مرغ زنده به ارزش 65 میلیون تومان بود که به علت نداشتن پروانه بهداشتی و مجوز حمل و نقل توقیف شد.
سردار قاسمی از تحویل محموله های قاچاق کشف شده به مراجع قانونی خبر داد و گفت: طرح های انتظامی مبارزه با قاچاق کالا، سوخت و احشام با جدیت تمام ادامه پیدا خواهد کرد.

**دستگیری سارق مغازه با 20 فقره سابقه سرقت
سرهنگ رضا بستو رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری سارق مغازه با 20 فقره سرفت خبر داد و گفت: از این سارق بیش از چهار هزار ثوب انواع لباس کشف شد.
وی افزود: با پایش های تخصصی صورت گرفته و تلاش های ماموران کلانتری 113 یک نفر سارق سابقه دار دستگیر شد.
بستو ادامه داد: این سارق دارای 20 فقره سابقه سرقت است و از وی بیش از چهار هزار ثوب انواع پوشاک به ارزش تقریبی 480 میلیون تومان کشف شد.
سرهنگ بستو با اشاره به اینکه تلاش برای شناسایی مالباختگان و دستگیری مالخران این پرونده ادامه دارد، اظهار داشت: بطور جدی با مخلان نظم و امنیت و کسانی که آسایش مردم را به هم می زنند برخورد می کنیم.

**کشف 17 کیلوگرم طلای مسروقه
فرمانده انتظامی استان آذربایجان غربی از دستگیری سارق مغازه طلافروشی و کشف 17 کیلوگرم طلای مسروقه خبر داد.
سردار ناصر اصلانی گفت: به دنبال وقوع یک فقره سرقت از مغازه طلافروشی در ‘میاندوآب’، به دلیل حساسیت موضوع، شناسایی و دستگیری سارق در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت .
این مقام انتظامی با بیان اینکه کارآگاهان با انجام اقدامات اطلاعاتی، موفق شدند سارق را در یکی از استان های همجوار شناسایی کنند، افزود: ماموران پس از شناسایی مخفیگاه متهم، با هماهنگی مقام قضائی، در یک عملیات منسجم، وی را دستگیر کردند.
اصلانی با اشاره به اینکه در بازرسی از مخفیگاه متهم، طلاجات مسروقه به وزن 17 کیلوگرم در داخل دو ساک از صندوق عقب خودرو کشف شد، تصریح کرد: برابر اعلام کارشناسان، ارزش طلاهای مسروقه 20 میلیارد ریال برآورد شده است.
فرمانده انتظامی استان آذربایجان غربی گفت: متهم در بازجویی های پلیسی، به سرقت طلاجات مکشوفه اعتراف و پس از تشکیل پرونده مقدماتی برای سیر مراحل قانونی، تحویل مقامات قضائی شد.

** کشف 250 کیلو تریاک در یزد
رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر استان یزد گفت: ماموران، چهار نفر از قاچاقچیان را هنگام جا به جایی 250 کیلو تریاک دستگیر کردند.
سرهنگ محمدحسین ستوده نیا گفت: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی از جا به جایی و مبادله یک محموله موادمخدر، مطلع شدند.
وی ادامه داد: ماموران ضمن رصد فعالیت قاچاقچیان، در یک عملیات ضربتی ضمن کشف 250 کیلو تریاک، چهار نفر را دستگیر و سه دستگاه خودرو سواری را توقیف کردند.
رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر استان یزد در خاتمه گفت: پلیس همچنان با عزمی راسخ به این ماموریت ها ادامه خواهد داد.

**کشف 2 میلیارد ریال لوازم یدکی قاچاق در یزد
معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان یزد از کشف دو میلیارد ریال انواع لوازم یدکی قاچاق توسط ماموران در شهرستان خاتم خبر داد.
سرهنگ محمود میرحسینی گفت: ماموران پلیس شهرستان خاتم، هنگام کنترل محورهای مواصلاتی به یک دستگاه تریلی کانتینردار مشکوک و آن را برای بازرسی متوقف کردند.
سرهنگ میرحسینی ادامه داد: ماموران در بازرسی از این تریلی، پنج هزار و 800 قطعه انواع لوازم یدکی خودرو فاقد مجوز گمرکی را کشف و یک متهم را نیز در این رابطه دستگیر کردند.
معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان یزد با بیان اینکه کارشناسان ارزش این محموله را دو میلیارد ریال برآورد کردند، افزود: متهم قصد داشت این محموله را به صورت قاچاق از جنوب کشور به ‘تهران’ منتقل کند که توسط ماموران دستگیر و به مراجع قانونی معرفی شد.

**کشف زمین خواری 468 میلیاردی
فرمانده انتظامی استان مازندران از کشف زمین خواری 468 میلیارد ریالی در شهرستان ساری و دستگیری دو متهم این پرونده خبر داد .
سردار سید محمود میرفیضی گفت: کارآگاهان اقتصادی پلیس آگاهی استان مازندران در راستای مقابله با پدیده زمین خواری با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی از تصرف غیر قانونی اراضی مسکونی بلاصاحب به میزان 6 هزار و 697 متر مربع در یکی از مناطق مسکونی شهر ساری مطلع شدند.
وی تصریح کرد: با انجام تحقیقات گسترده پلیسی و اقدامات کارشناسی مشخص شد، این اراضی متعلق به افراد حقیقی است که در حال حاضر در خارج از کشور به سر می برند و افرادی با جعل اسناد اقدام به تصرف این اراضی کردند.
فرمانده انتظامی استان مازندران با بیان اینکه با شناسایی مالکان زمین و نماینده وراث، طرح شکایت رسمی و تشکیل پرونده از سوی مراجع قضائی در دستور کار قرار گرفت، افزود: ارزش ریالی زمین های تصرف شده بالغ بر 468 میلیارد و 900 میلیون ریال بوده که در این خصوص دو متهم به جعل اسناد و زمین خواری، شناسایی و دستگیر شدند.
سردار میرفیضی گفت: متهمان پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی و حکم ابطال سند و رفع تصرف این اراضی صادر شد.

**انبار 9 میلیاردی لوازم پزشکی لو رفت
رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان از کشف یک محموله لوازم پزشکی خارجی به ارزش 9 میلیارد ریال که در انباری دپو و آماده توزیع بود، خبر داد.
سرهنگ کارآگاه ستار خسروی گفت: در پی دریافت اخباری مبنی بر اینکه فردی اقدام به توزیع یک محموله سنگین لوازم پزشکی در انباری کرده و قصد توزیع آن ها را دارد بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی اصفهان قرار گرفت .
وی اظهار داشت: ماموران پس از اطمینان از صحت موضوع و هماهنگی با مقام قضائی به محل مورد نظر اعزام و در بازرسی از محل یک محموله لوازم پزشکی خارجی کشف کردند.
سرهنگ خسروی با اشاره به اینکه مالک محموله مدارک مربوطه گمرکی را ارائه نداد، افزود: در این رابطه، یک نفر دستگیرو پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد.
این مقام انتظامی از تحویل لوازم کشف شده به اداره گمرک خبر داد و بیان کرد: محموله مکشوفه از سوی کارشناسان 9 میلیارد ریال ارزش گذاری شده است .
رئیس پلیس آگاهی اصفهان در پایان خطاب به کلیه قاچاقچیان کالاو مفسدان اقتصادی جامعه گفت ، نیروی انتظامی و قوه قضائیه با قاطعیت تمام با این گونه افراد برخورد خواهند کرد و اجازه جولان و سرکشی به آنان نخواهند داد.

**توقیف تریلر حامل 20 تن برنج قاچاق
فرمانده انتظامی گراش استان فارس از توقیف یک دستگاه تریلر و کشف 20 تن برنج قاچاق خبر داد.
سرهنگ علی بابایی گفت: ماموران انتظامی شهرستان ‘گراش’ هنگام کنترل خودروهای عبوری در محور ‘ارد به اوز’ به یک دستگاه خودرو تریلر مظنون و آن را متوقف کردند.
وی افزود: ماموران در بازرسی از این خودرو 20 هزار کیلوگرم برنج خارجی قاچاق و فاقد مدارک قانونی کشف کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان گراش با بیان اینکه در این راستا یک نفر متهم دستگیر و به مرجع قضائی تحویل داده شد، افزود: ارزش ریالی این محموله قاچاق یک میلیارد ریال برآورد شده است.

**کشف بیش از یک تن هروئین در غرب استان تهران
فرمانده انتظامی غرب استان تهران از کشف یک تن و 97 کیلوگرم هروئین از داخل بونکر خودروی تریلی و دستگیری یک قاچاقچی خبر داد.
سردار محسن خانچرلی گفت: در پی کسب اطلاعاتی مبنی بر تهیه، حمل و انتقال موادمخدر توسط یکی از قاچاقچیان در شهرستان شهریار ، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس مبارزه با مواد مخدر غرب استان تهران قرار گرفت.
فرمانده انتظامی غرب استان تهران ادامه داد: با پیگیری های شبانه روزی پلیس از چند ماه گذشته و نیز تعقیب و مراقبت های نامحسوس، مشخص شد یکی از قاچاقچیان که اهل بندر ترکمن است ، قصد دارد در پوشش حمل و انتقال گاز به وسیله بونکر یک خودروی تریلی، اقدام به حمل و جابجایی موادمخدر کند که در همین راستا پس از شناسائی خودرو، عملیات پلیس برای کشف مواد و دستگیری متهم آغاز شد.
سردار خانچرلی تصریح کرد: ماموران عملیات ویژه پلیس مبارزه با موادمخدر غرب استان تهران پس از کنترل و پایش خودرو های عبوری در اتوبان ‘ساوه – شهریار’ ، در عملیاتی خودروی مزبور را توقیف و متهم آن را دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی غرب استان تهران در خاتمه گفت: ماموران در بازرسی از تریلی، یک تن و 97 کیلوگرم هروئین که به طرز ماهرانه ای در انتهای مخزن بونکر تریلی جاسازی شده بود، کشف کردند.
اجتمام9105 ** 1418
خبرنگار:معصومه نیکنام ** ناشر: مریم برزآبادیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید