خانه / اجتماعی / توزیع 33 هزار بسته اقلام خوراکی توسط خانواده شهدا در مرز چذابه

توزیع 33 هزار بسته اقلام خوراکی توسط خانواده شهدا در مرز چذابهحجت الاسلام سیدمحمد طباطبایی چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در پایانه چذابه افزود: این جیره های خشک در بسته های کوچک تهیه شده و به نیت استفاده زائران اربعین حسینی به موکب اداره کل اوقاف خوزستان و استان های معین اصفهان ، یزد و کرمان ارسال شده است.
وی گفت: با بازگشت زائران اربعین حسینی به میهن اسلامی ، روزانه 2 هزار و 500بسته جیره خشک بین زائران توزیع می شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خوزستان بیان کرد: روزانه سه هزار و 500 وعده غذایی گرم پس از طبخ در شهر مرزی بستان ، توسط عوامل موکب اوقاف خوزستان بین زائران توزیع می شود.
طباطبایی با بیان اینکه اسکان موقت زائران در موکب این اداره کل با ظرفیت روزانه یک هزار زائر در طول ایام اربعین تا پنج روز پس از اربعین انجام می شود افزود: امسال حجم خدمت رسانی در موکب اوقاف در مقایسه با اربعین سال گذشته بیشتر شده است.
وی با بیان اینکه بیش از 200 هزار بطری آب معدنی در موکب اوقاف ذخیره سازی شده و به تدریج در حال توزیع بین زائران اربعین حسینی است افزود:خدمت رسانی به زائران تا بازگشت کامل آنان به وطن ادامه خواهد داشت.
همچنین بنا به این گزارش پذیرایی شبانه روزی و اسکان موقت زائران بازگشته از کربلا از سوی موکب شرکت کشت و صنعت امیرکبیر مستقر در اطراف گذرگاه چذابه همچنان ادامه دارد.
مرمضی مسئول موکب شرکت کشت و صنعت نیشکر امیر کبیر به ایرنا گفت: روزانه بیش از یک هزار وعده غذای گرم از محل کمک های مردمی و کارکنان این شرکت بین زائران اربعین توزیع می شود.
وی با بیان اینکه پذیرایی از زائران عزیز اربعین حسینی تا زمان بازگشت کامل آنان از کربلا تداوم خواهد داشت: شرکت کشت و صنعت امیرکبیر هرساله با برپایی موکب در چذابه به وظیفه اسلامی و انسانی خود عمل می کند.
مرمضی همچنین از برپایی موکب پذیرایی این شرکت در جاده اصلی خرمشهر به اهواز در مسیر حرکت کاروان های زائران اربعین حسینی که از شلمچه وارد کشور می شود خبر داد.
گذرگاه های مرزی چذابه و شلمچه در استان خوزستان 2 کانون اصلی و رسمی تردد زائران اربعین حسینی هستند.
از ابتدای ماه صفر تاکنون بیش از یک میلیون زائر اربعین حسینی از طریق این 2 گذرگاه مرزی به نجف اشرف و کربلای معلی عزیمت کرده اند.
بازگشت زائران اربعین حسینی از چند روز گذشته در 2 پایانه مرزی چذابه و شلمچه شتاب گرفته است و تاکنون حدود 400هزار زائر به وطن بازگشته اند.
6065/6068
خبرنگار:محمدرضا بنوره** انتشار:محمدعلی فریدپناهانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید