خانه / دسته‌بندی نشده / توجه دولت به نظام سلامت موهبت بزرگی را در کشور فراهم کرد

توجه دولت به نظام سلامت موهبت بزرگی را در کشور فراهم کردبه گزارش ایرنا، محمدجواد کبیر روز چهارشنبه در آیین اختتامیه ارزیابی اداره های فنی اداره کل بیمه سلامت استان زنجان افزود: سازمان بیمه سلامت نیاز به الزاماتی دارد که باید فراهم شود و بر این اساس باید اطمینان حاصل پیدا کنیم که همه جمعیت مورد نظر در زیر چتر حمایتی بیمه قرار گرفته اند.
وی اظهار کرد: چتر حمایتی بیمه سلامت باید قادر باشد که سیمای سلامت را بشناسد و بار مراجعات و خدمات به مردم را توصیف و منابع دریافتی را منطقی و منابع را به شکلی تقسیم کند که دسترسی به آن برای همه فراهم شود و بهره مندی و برخورداری را بر اساس نیاز افراد تنظیم کند.
کبیر افزود: در این میان موسسه های طرف قرارداد نیز باید بدانند که چرا خدمت ارائه می کنند و سازمان هم باید بداند که چرا از این موسسه ها خدمت خریداری می کند.
وی ادامه داد: نمی توان به سلامت نگاه سودجویانه ای داشت و این یک اصل جهانی بشمار می رود و در بیمه ساز و کارهای باید در نظر گرفته شود تا قادر باشیم در حوزه دانش، مهارت، وظیفه و رفتار و با تسلط کامل بدانیم در مداخله ای که برای سلامت مردم به انجام می رسانیم چه خروجی هایی دریافت می شود.

*** استان زنجان پایلوت اجرای نظام ارجاع الکترونیک کشور می شود
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به پایلوت زنجان به عنوان یکی از 10 استان انتخاب شده در کشور برای اجرای نظام ارجاع الکترونیک سلامت این گفت: انتخاب اداره کل بیمه سلامت استان زنجان برای اجرای آزمایشی نظام ارجاع سلامت الکترونیکی فرصتی برای پایش های لازم در راستای حرکت در این مسیر است.
وی بیان کرد: توسعه شبکه‌های بهداشتی درمانی یکی از مطالبات تاریخی و یک گام بسیار مهم در چهار سال اخیر حوزه سلامت بوده است.
کبیر افزود: بحث نظام ارجاع به عنوان شریان حیاتی نظام سلامت است و سازمان بیمه سلامت به عنوان وکلای مردم، مدافع حقوق سلامت جامعه به شمار می رود و می توانیم از طریق نظام ارجاع، خطای پزشکی را به حداقل کاهش داد و فضای مدیریت منابع را به سمت اثر بخشی و کارآیی هدایت کرد.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت، هم افزایی در راستای ایجاد وحدت رویه در ارائه خدمات به بیمه شدگان را در تحقق اجرای نظام ارجاع بسیار مهم عنوان کرد.
مدیرعامل سازمان بیمه ی سلامت ادامه داد: هم سویی سازمان های بیمه گر، حمایت آنها از حقوق بیمه شدگان، اولویت قرار دادن نظام پرداخت بر اساس نظام ارجاع می تواند گام موثری برای بهینه استفاده کردن منابع در کشور باشد.
وی خاطر نشان کرد: بزودی نظام ارجاع در یکی از شهرستان های زنجان به شکل رسمی به بهره برداری خواهد رسید.
به گزارش ایرنا، ،40 میلیون نفر مجموع جمعیت تحت پوشش بیمه سلامت کشور را تشکیل می دهد که بیش از 22 میلیون نفر این تعداد روستاییان هستند.
8068/
خبرنگار:اعظم شامی***انتشار : اسماعیل جهانبخشانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید