خانه / اجتماعی / تنها 18 درصد خصوصی سازی ها در کشور واقعی بوده است

تنها 18 درصد خصوصی سازی ها در کشور واقعی بوده استبه گزارش ایرنا، ناصر سراج روز چهارشنبه در آیین تکریم و تودیع بازرس کل استان قزوین، واگذاری های صورت گرفته در سال های اخیر را منجر به شکست و بیکاری در جامعه دانست و افزود: بر این اساس، 21 درصد خصوصی سازهای منجر به رد دیون شده که این مساله به معنای آن است که با واگذاری های بی مورد به اشخاص غیرتخصصی، شاهد توقف تولید و بحران بیکاری در جامعه بوده ایم.
وی با اشاره به مشکلاتی که سود بالای تسهیلات بانکی به بخش تولید تحمیل می کند، گفت: عمل نکردن بانک ها به مصوبه های شورای پول و اعتبار و دریافت بیشتر از 20 درصد سود موجب ایجاد مشکل برای تولیدکنندگان شده است، در حالی که هیچ تولیدی در کشور این میزان سود را برای کارفرمایان خود به همراه ندارد.
به گفته وی، این در حالی است که محصولات داخلی به دلایل مختلف از جمله قیمت بالا نسبت به مشابه خارجی خودریال خریداری ندارند.

**اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان کشوری از 20 آبان
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: از 20 آبان ماه جاری و براساس تفسیر مجلس شورای اسلامی از ماده 71، قانون منع به کارگیری بازنشستگان کشوری به مورد اجرا گذاشته می شود و در صورت رعایت نکردن آن با متخلفان براساس قانون می شود.
سراج اضافه کرد: براین اساس، از این پس تنها افراد در جایگاه قانونی خود می توانند به کار گرفته شوند و غیر از مکانی که قبلا در آن اشتغال به کار داشته اند نمی توانند مشغول به کار شوند.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور در ادامه، مدیران دستگاه ها را سرمایه های انسانی هر کشور دانست و گفت: این سازمان با مکانیزم های خاص خود، در صورت بروز تخلف، در هیچ شرایطی قصد تشکیل پرونده در محاکم قضائی برای مدیران را ندارد و برای این منظور نظارت و تمکین به کار همواره توصیه ما به این افراد است.
وی در ادامه به وضعیت مشکلات کارگری استان قزوین اشاره کرد و یادآور شد: پنج تا 6 واحد تولیدی مشکل دار در این استان وجود دارد که اگر مدیریت قوی و نظارت های لازم بر آنان حاکم نبود امروز این استان با بحران های بیشتری روبرو بود و امیدواریم در ادامه نیز با همکاری دستگاه های اجرایی و نظارتی، مشکلات باقی مانده نیز حل و فصل شود.
در ادامه این آیین، ضمن تجلیل از خدمات سه ساله علیرضا انصاری، عبدالله آقاعلیخانی به عنوان بازرس جدید کل استان قزوین معرفی شد.
8054*3013
خبرنگار: رضا اسدی**انتشاردهنده: رضا اولادیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید