خانه / اجتماعی / تلفیق آرامش کویر و شوق شکار لحظه ها در نگاه شهید میرافضلی

تلفیق آرامش کویر و شوق شکار لحظه ها در نگاه شهید میرافضلیدر 15 آذر 1384 هواپیمای سی – 130حامل خبرنگاران برای پوشش رزمایش نیروهای مسلح عازم چابهار بود که سقوط کرد، سید مهدی میرافضلی یکی از شهدای این پرواز بود.
سیدمهدی میرافضلی عکاس خبرگزاری جمهوری اسلامی که یکی از خوش ذوق ترین عکاسان خبری ایرنا بود، سال 1347 در منطقه کویری یزد متولد شد و تا پایان عمر آرامش خاص مردان کویر را به همراه داشت.
وی در سال 1368 پس از پایان تحصیلات متوسطه، به استخدام خبرگزاری جمهوری اسلامی در آمد و از همان ابتدا در امور هنری و گرافیکی و در روابط عمومی سازمان به کار مشغول شد.
این شهید همزمان موفق کسب مدرک فوق دیپلم عکاسی از دانشکده خبر و فیلمبرداری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شد؛ روی گشاده سید مهدی افضلی، از وی تصویری دوستی خوب و یاری همراه در خبرگزاری در ذهن همکاران حک کرد.
شوق ارتقای روحی و معنوی باعث شد که میرافضلی تاب ماندن در روابط عمومی را نیاورد و با انبوهی از تجربه و هنر، وارد عرصه عکاسی خبری شد.
میرافضلی، همواره به دنبال شکار لحظه ها بود و دوربین خود را همانطور که در آخرین لحظات زندگی در کنار داشت، هرگز از خود دور نکرد.
او در عین حال، در بسیاری از نمایشگاه های عکس شرکت می کرد و با پشتکار فراوان، درد و رنج مردمی را که در گوشه های فراموش شده اجتماع به تصویر کشیده بود، در معرض دید وجدانها قرار می داد. از شهید میرافضلی یک فرزند دختر به نام زینب السادات و یک پسر به نام سیدعلی به یادگار مانده است.
فاطمه ابوالحسنی همسر شهید میرافضلی به مناسبت سالگرد شهادت همسرش در گفت و با خبرنگار اجتماعی ایرنا تعهد، علاقه به کار و مهربانی، خوش خلقی را از صفات شهید میر افضلی برشمرد و گفت: شهید میرافضلی با همه مهربان بود.
وی درباره علاقه و تعهد همسرش به کار گفت: شهید میر فضلی علاقه زیادی به کار داشت؛ سعی می کرد تمام وظایفش را به بهترین نحو انجام دهد.
همسر شهید میر افضلی با بیان این که هنوز هر لحظه در خانه به یاد ایشان هستیم، اظهار کرد: همسرم مانند دیگر شهدا نمونه کامل یک انسان کامل بود؛ علاقه زیادی به خانواده داشت و همواره با همه افراد با خوش خلقی برخورد می کرد.
ابوالحسنی افزود: در طول یازه سال زندگی با وی حتی یک مورد بد خلقی و تندی از او به یاد ندارم؛ هنگام ورودش به خانه آرامش را با خود به همراه می آورد؛ ممکن بود گاهی از موضوعاتی ناراحت باشد اما هیچ گاه آن را بروز نمی داد؛ با وجودی که مدت زیادی از شهادت او گذشته است، هر لحظه جای خالی اش را در خانه احساس می کنم.
وی گفت: شهید میر افضلی نسبت به مادرشان بسیار مهربان بود و همواره به وی احترام می گذاشت.
همسر شهید میر افضلی درباره شب قبل شهادت همسرش گفت: شهید میرافضلی تا دیروقت با دخترم حرف زد و در حال برنامه ریزی برای پس از بازگشت از این ماموریت بود؛ هنگامی که صبح روز حادثه از زیر قرآن گذشت تا از خانه خارج شود، از من خواست بچه ها را بیدار نکنم؛ می گفت که ماموریت کوتاهی است و به زودی بازمی گردد.
وی گفت: اتفاقات و اخبار پس از وقوع حادثه آنقدر سخت و دردناک است که بیانش نیز سخت است؛ ولی روزی در خانه به یاد ندارم که یاد و خاطره ای از این شهید بیان نشود.
ابوالحسنی با انتقاد از بی توجهی ها و نامهربانی از سوی مسئولان ایرنا به خانواده وی گفت: فقدان و شهادت همسرم خسران بزرگی است و دیگر نباید درگیر مشکلات اقتصادی باشیم و باید مسئولان ایرنا توجه بیشتری به خانواده شهدا داشته باشند.
سپهدار ساجدی و سیدمهدی میرافضلی خبرنگار و عکاس خبرگزاری جمهوری اسلامی، از شهدای اصحاب رسانهدر حادثه سقوط مرگبار هواپیمای سی – 130 ارتش بودند که در طول عمر خود مفهوم انسانیت را بطور کامل معنا کردند.
در این سانحه هوایی که 15 آذرماه سال 1384 رخ داد، 94 مسافر شامل اعضای ارتش و خبرنگارانی که برای پوشش خبری رزمایش عاشقان ولایت عازم چابهار در جنوب شرقی ایران بودند، جان باختند.
این حادثه بر اثر نقص فنی در هواپیمای سی – 130 و دقایقی پس از برخاستن آن از باند فرودگاه مهرآباد رخ داد و این هواپیما در منطقه شهرک توحید تهران سقوط کرد.

اجتمام**3377**2181*2025
خبرنگار: سمانه زین العابدین *ناشر: لیلا جودی
**آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
irnaej@
https://t.me/irnaejانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید