خانه / اجتماعی / تقویت زیرساخت ها اولویت دولت دوازدهم در خراسان جنوبی است

تقویت زیرساخت ها اولویت دولت دوازدهم در خراسان جنوبی استمحمد مهدی مروج الشریعه روز پنجشنبه در دیدار با مردم نهبندان، افزود: تقویت زیرساخت های سرمایه گذاری، عمرانی، گردشگری در استان زمینه ساز توسعه و رونق اقتصادی می شود.
وی با بیان اینکه هم اکنون انبوهی از سرمایه های مردم خراسان جنوبی از استان خارج می شود، گفت: توجه به این سرمایه ها باعث توسعه استان می شود.
وی با اشاره به اینکه باید مطالبه گری از مرکز و وزارت خانه ها در دستور کار همه مسئولان باشد، افزود: باید دستگاههای اجرایی با تمام توان برای حل مشکلات مردم تلاش کنند چرا که این نگاه مورد تاکید رئیس جمهور است .
استاندار خراسان جنوبی از مدیران بانکی خواست شرایط توسعه ای استان را درک و با تمام وجود از حضور سرمایه گذار حمایت کنند و اگر توانایی حمایت را ندارند در استان دیگری مشغول کار شوند.
مروج الشریعه بیان کرد: زمینه ها و ظرفیت های خوبی برای سرمایه گذاری در نهبندان وجود دارد، نمایندگان مجلس اختیارات و مشوق های سرمایه گذاری را در اختیار مدیران و فرمانداران قرار دهند.
وی عنوان کرد: تلاش فرماندار نهبندان در زمینه رونق اقتصادی است، وجود وی در شهرستان پرظرفیت اقتصادی نهبندان لازم است و باعث رفع نیازها و دغدغه های سرمایه گذاران در این منطقه می شود.
وی خطاب به مردم نهبندان گفت: من بلندگوی شما برای احقاق حق شما بزرگواران در استان و کشور خواهم بود.
همچنین ظهر امروز استاندار خراسان جنوبی در سفر به شهرستان نهبندان با خانواده شهید ابراهیم صادقی دیدار و گفتگو کرد.
نهبندان مرکز این شهرستان در 200 کیلومتری جنوب بیرجند مرکز خراسان جنوبی قرار دارد.
شهرستان نهبندان با بیش از 59 هزار نفر جمعیت و 26 هزار کیلومترمربع مساحت از شمال و غرب به شهرستان بیرجند، از جنوب به استان های سیستان و بلوچستان و کرمان و از شرق به افغانستان و شهر زابل محدود می شود.
این شهرستان با 140 کیلومتر مرز مشترک با افغانستان در جنوبی ترین نقطه خراسان جنوبی در ناحیه بیابانی، تقریبا خشک و کم آب استان قرار دارد.
سایت ایرنا خراسان جنوبی: www.irna.ir/skhorasan
کانال تلگرام: irnabirjand@
*7556*6054*خبرنگار- حکیمه مصطفایی*انتشار- مریم پنجابیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید