خانه / دسته‌بندی نشده / ترزا می ازجامعه جهانی خواست مانع اقدامات بی ثبات کننده کره شمالی شود

ترزا می ازجامعه جهانی خواست مانع اقدامات بی ثبات کننده کره شمالی شودبه گزارش ایرنا و به نقل از تارنمای دفتر نخست وزیری انگلیس، ‘ترزا می’ گفت: آخرین اقدام کره شمالی، فاقد حس مسئولیت و تهدیدی علیه جامعه جهانی به شمار می رود.
وی افزود: من در رابطه با تهدیدهای ناگوار ناشی از اقدامات خطرناک و غیرقانونی کره شمالی با ‘شینزو آبه’، نخست وزیر ژاپن در هفته گذشته گفت وگو و برلزوم اقدامات سخت گیرانه تر شامل افزایش روند اعمال تحریم های جاری و تدابیر جدید از سوی شورای امنیت سازمان ملل متحد تاکید کردیم.
نخست وزیر انگلیس با بیان اینکه ‘شرایط کنونی فشار می آورد’ اضافه کرد: جامعه جهانی آزمایش موشکی کره شمالی را محکوم کرده و بایستی از طریق افزایش فشارها، مانع تداوم اقدامات بی ثبات کننده این کشور شود.
کره شمالی بامداد یکشنبه از ساخت یک بمب هیدروژنی با قدرت تخریب بسیار بالا خبر داد و با انتشار تصاویری رهبر این کشور را حین بازدید از بمب نشان داد. سپس رسانه ها از آزمایش بمب هیدروژنی در یک سایت هسته ای کره شمالی خبر دادند.
به گزارش رسانه ها، همه اجزای این بمب هیدروژنی که می تواند در ارتفاع بالا منفجر شود، در کره شمالی ساخته شده و این کشور را قادر می سازد تا هر تعداد بمب که بخواهد تولید کند.
اروپام ** هـ ن *شبس*1488 *انتشاردهنده: بهمن بامداد**انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید