خانه / اجتماعی / تراکم سنگین ترافیکی و جمعیتی در محورهای ورودی مشهد

تراکم سنگین ترافیکی و جمعیتی در محورهای ورودی مشهدسرهنگ هادی امیدوار روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تمامی زائران پیاده هم اکنون به محدوده 70 کیلومتری مشهد رسیده اند و تراکم جمعیت در این محدوده ها بسیار بالاست.
وی اظهار کرد: در این میان تردد خودروهای ناوگان عمومی و نیز شخصی هم در طول محورهای منتهی به مشهد بسیار سنگین است.
وی افزود: بر این مبنا هم اکنون تمامی محورهای مواصلاتی ورودی به مشهد از کمربند 70 کیلومتری مملو از جمعیت زائران پیاده و نیز خودروهاست و در این شرایط رعایت احتیاط و سرعت مطمئنه از سوی رانندگان برای حفظ و سلامت خود آنها و نیز زائران پیاده بسیار ضروری است.
وی تاکید کرد: رانندگان در طول مسیرها با توجه به پایگاه ها و ایستگاه های صلواتی فعال شده استراحت مناسب و لازم را داشته باشند و از رانندگی های طولانی مدت، توام با خستگی و خواب آلودگی پرهیز کنند.
سرهنگ امیدوار افزود: صبح امروز در مسیر سبزوار – نیشابور یک حادثه واژگونی خودرو به علت خستگی راننده رخ داد که منجر به مرگ یک نفر شد.
وی گفت: هم اکنون از 70 کیلومتری محور قوچان – مشهد، نیشابور – مشهد و نیز محور تربت حیدریه – مشهد از رباط سفید و همچنین فریمان به مشهد و از 60 کیلومتری محور سرخس – مشهد و 20 کیلومتری محور کلات به مشهد و نیز شاندیز شاهد حجم گسترده ای از زائران پیاده در کنار ترافیک خودروی هستیم .
بر اساس برآوردها امسال مشهد در ایام پایانی ماه صفر میزبان چهار میلیون زائر و مسافر است. پارسال حدود 3.5 میلیون زائر و مسافر در ایام پایانی ماه صفر به مشهد سفر کرده بودند.
خبرنگار : فاطمه یوسفی ** انتشار دهنده: علی اصغر ایزدی
1906/5132انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید