خانه / دسته‌بندی نشده / ترامپ برای اصلاح ساختار سازمان ملل تشکیل جلسه می دهد

ترامپ برای اصلاح ساختار سازمان ملل تشکیل جلسه می دهدبه گزارش ایرنا به نقل از رویترز، هدف از این جلسه جلب حمایت کشورها از بیانیه سیاسی 10 ماده ای آمریکا و حمایت از تلاش های آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل برای «آغاز اصلاحات موثر و معنادار» در این نهاد است.
جلسه ای که ترامپ در مقر سازمان ملل میزبان آن خواهد بود، یک روز پیش از سخنرانی رسمی وی در اجلاس سالانه مجمع عمومی برگزار می شود.
قرار است ترامپ، گوترش و نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل در این جلسه سخنرانی کنند.
در پیش نویس بیانیه سیاسی آمریکا آمده است: ما از دبیرکل برای ایجاد تغییرات منسجم در نظام سازمان ملل و افزایش هماهنگی آن در امور بشردوستانه، ابتکارهای صلح پایدار و توسعه حمایت می کنیم.
آمریکا همچنین در حضور خود در ماموریت های حفاظت صلح تجدیدنظر می کند. اتیوپی که ریاست شورای امنیت 15 عضوی را برعهده دارد، روز جمعه اعلام کرد 20 سپتامبر (29 شهریور) جلسه ای برای بحث درباره اصلاح ماموریت های حافظ صلح برگزار می کند.
ترامپ گفته که سهم آمریکا از بودجه سازمان ملل عادلانه نیست. وی تلاش کرده کمک های آمریکا به این نهاد را کم کند. رئیس جمهوری آمریکا گفته که سازمان ملل «باشگاهی برای دورهمی، گپ زدن و خوشگذرانی افراد» شده است.
آمریکا 22 درصد از بودجه 5.4 میلیارد دلاری دوسالانه سازمان ملل و 28.5 درصد از بودجه 7.3 میلیارد دلاری برای ماموریت هایی حفاظت از صلح ان سازمان را تامین می کند.
شبک**9423**3404**انتشار: محسن اسماعیلیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید