خانه / اجتماعی / تحویل عقاب مصدوم به اداره حفاظت محیط زیست آستارا

تحویل عقاب مصدوم به اداره حفاظت محیط زیست آستارامحمد رضا روشنی روز سه شنبه با اعلام این خبر به خبرنگار ایرنا گفت: این پرنده به علت سرمای شدید و برخورد با موانع طبیعی مصدوم و در محدوده یکی از روستاهای آستارا کشف شده بود و اکنون در مرکز اورژانس پناهگاه حیات وحش لوندویل نگهداری می شود.
وی با بیان این که عقاب مصدوم پس از 10 روز تیمار و اطمینان از به دست آمدن قدرت پرواز، در طبیعت رها خواهد شد یاداور شد: پیش از این حدود 15 پرنده در مرکز اورژانس پناهگاه حیات وحش تیمار شده است.
وی با تقدیر از ماموران پایگاه اورژانس محیط‌ زیست این شهرستان گفت: این مرکز درمانی با یک دامپزشک و 2 همیار تجربی فعال است و در طول سال پرندگانی نظیر پلیکان، قو، حواصیل، عقاب، اگرت، باکلان بزرگ، مرغابی سرسبز، خوتکا و جغد در آن تیمار می شوند.
عقاب صحرایی پرنده ای شکاری با سینه ای پهن و پر و بالی به رنگ قهوه ای است و از پستانداران کوچک مانند خرگوش، پرندگان و جوندگان و مردارهای تازه تغذیه می کند و در استپ های باز، نواحی بیابانی و نیمه بیابانی، کوهپایه ها و نزدیک تالاب ها زندگی می کند.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب مرکز استان گیلان و نوار مرزی جمهوری آذربایجان، از گونه های متنوع پرندگان و حیات وحش برخوردار است.
خبرنگار: یوسف هدایتی**انتشار دهنده: بابایی
7105 / 7124انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید