خانه / اجتماعی / تجهیز 35 نمازخانه بین راهی استان ایلام برای اربعین حسینی آغاز شد

تجهیز 35 نمازخانه بین راهی استان ایلام برای اربعین حسینی آغاز شدفیض الله رضایتی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: از صبح امروز کار نظارت و تجهیز نمازخانه های بین راهی تمامی مراکز اقامتی مسیر تردد زایران آغاز و از فردا نیز بر اساس برنامه ریزی ها بررسی وضعیت نمازخانه های مسیر ایلام به مهران و مسیر ایلام به حمیل انجام خواهد شد.
وی ادامه داد: در این طرح در صورت نیاز مهر نماز و موکت نمازخانه ها تعویض و این مراکز به امکانات لازم تجهیز خواهند شد.
وی با بیان اینکه این نمازخانه ها در مسیرهای ارتباطی استان آماده ارائه خدمات شبانه روزی به زائران هستند، اظهار کرد: تمام تلاش این ستاد بر این است تا بصورت شبانه روزی خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی به نحو مطلوب و شایسته ای انجام شود.
رئیس ستاد اقامه نماز استان ایلام یادآور شد: تمامی امکانات لازم بکار گرفته شده تا زمینه اقامه نماز اول وقت برای زائران اربعین فراهم شود.
مرز بین المللی و پایانه مرزی مهران در 95 کیلومتری جنوب غربی ایلام قرار دارد و مهمترین معبر تردد زائران به عتبات عالیات است و در ماه های محرم و صفر بویژه اربعین کانون اصلی و مهم تردد زوار سوگوار حسینی بود.
بیش از یک میلیون زائر عزادار حسینی اربعین پارسال برای شرکت در آیین های سوگواری و زیارت عتبات عالیات از راه مرز بین المللی مهران به کشور عراق سفر کردند و پیش بینی می شود این میزان در اربعین امسال افزایش یابد.
خبرنگار: آزاده خرم ** انتشاردهنده: حسن کهزادیان
6119/7171انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید