خانه / دسته‌بندی نشده / تبادل بین دانشگاهی ایده ها به رفع مشکلات دانشجویان معلول کمک می کند

تبادل بین دانشگاهی ایده ها به رفع مشکلات دانشجویان معلول کمک می کند

رضا قهرمانی در گفت و گو با باشگاه دانشجویان ایسنا عنوان کرد: معاونت امور فرهنگی جز لاینفک جامعه دانشگاهی است و کانون‌ها، انجمن‌های فرهنگی و علمی که ذیل این نهاد مشغول به فعالیت هستند تماما برای رسیدن به این هدف، ارتقای سطح فرهنگی دانشجویان و تثبیت جایگاه دانشگاه و دانشجو  عملکردهای متفاوتی را از خود نشان می‌دهند.

وی ادامه داد: بنده شخصا به عنوان دبیر کانون دانشجویان نابینا به طور اخص و در شکل کلی جایگاه دانشجویان معلول، باید بگویم مسئله ای که وجود دارد رسالتی است که بخش فرهنگی دانشگاه ها در برابر قشر معلول دانشجویان دارند که با کوچکترین پیگیری می‌توان به ضعف عملکرد پی برد.

قهرمانی همچنین تاکید کرد: معلولیت قصه پر غصه همیشگی جامعه ما بوده، هست و امیدوارم که در آینده تغییری در روند این جریان پدید آید.

دبیر کانون دانشجویی شب های روشن دانشگاه خوارزمی با انتقاد از فضای رقابتی که در بین دانشگاه‌ها در حیطه فرهنگی حاکم است، گفت: به عنوان کسی که از دایره امور فرهنگی دانشگاه‌ها خارج نیست می‌گویم ای کاش عزیزان فرهنگی کمی هم به وضعیت آموزشی ـ رفاهی دانشجویان معلول دانشگاه اعم از نابینایان، ناشنوایان، معلولان جسمی و حرکتی توجه می کردند و ارتقای وضعیت این قشر از دانشجو را معیاری برای بهبود سطح دانشگاهی خود در مقابل سایر دانشگاه‌ها قرار می‌دادند.

قهرمانی اشاره کرد: ایجاد یک فضای تعاملی بین دانشگاه‌هایی که از جمعیت معلولان قابل توجه برخوردار هستند مانند دانشگاه تهران، شهید بهشتی، خوارزمی، دانشگاه شیراز، دانشگاه رازی کرمانشاه، دانشگاه اصفهان و… منجر به رفع بسیاری از مشکلات می شود و  این تبادل ایده بین دانشگاهی می تواند به برطرف ساختن مسائل عدیده دانشجویان معلول کمک کند.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید