خانه / دسته‌بندی نشده / تانک های ارتش در حلقه شادی اهالی بعلبک لبنان

تانک های ارتش در حلقه شادی اهالی بعلبک لبنانبه گزارش ایرنا، «فادی داود» فرمانده عملیات علیه داعش و افسران و سربازان ارتش غروب دوشنبه وقتی پیروزمندانه از میدان های نبرد بازگشتند در اولین ایستگاه در شهر بعلبک با استقبال مردمی روبرو شدند که با گل و شیرینی آمده بودند تا قدردانی خود را از نظامیانشان اعلام کنند.
این نظامیان از میدان های نبرد در ارتفاعات راس بعلبک و القاع در مرز لبنان و سوریه باز می گشتند.
صدها نفر از مردم شهر بعلبک در شرق لبنان در ورودی شهر خود به انتظار بازگشت ارتشیان خود نشستند و به هنگام ورود آنها با گل و شیرینی به استقبالشان آمدند.
در دستان مردم پرچم لبنان در کنار پرچم ارتش قرار داشت که روی آن شعار معروف ارتش نوشته شده بود: «شرافت، فداکاری، وفا»
مردم، فادی داود فرمانده عملیات در کنار ده ها افسر و سرباز ارتش را روی دوش خود قرار دادند تا از رشادت ها و دلاوری های آنها در نبرد علیه تروریست های تکفیری که سه سال مناطق شرقی کشورشان را در اشغال خود قرار داده بودند، قدردانی کنند.
عملیات ارتش علیه داعش حدود هشت روز به طول انجامید و در پایان داعشی ها وقتی عرصه را برخود تنگ دیدند ناچار به خروج از این منطقه شدند.
البته نیروهای ارتش از هفته ها پیش از عملیات در مناطق شرقی مستقر شده بودند و مراکز تروریست ها را هدف قرار دادند و عرصه را بر آنها تنگ کردند.
روی تانک های ارتش که در حال بازگشت از میدان نبرد بودند، تصاویر پنج نظامی کشته شده در نبرد علیه داعش دیده می شد.
صدای سرودهای حماسی با مضامین دفاع از وطن و رشادت های ارتش، حس و حال مراسم استقبال را دوچندان کرده بود.
در میان جمعیت پلاکاردهایی دیده می شد که در آن نوشته شده بود: «معادله طلایی: ارتش، ملت، مقاومت»
بسیاری در لبنان رمز پیروزی های اخیر را قدرت این معادله می دانند. همانطور که ارتش قدرتمندانه در برابر داعش ایستاد، نیروهای مقاومت (حزب الله) نیز در سوی دیگر مناطق تحت اشغال داعش در خاک سوریه دست به عملیات علیه این گروه تروریستی زدند و در کنار ارتش، بساط تروریست ها را برچیدند.
پیش از عملیات علیه داعش نیز، ارتش و مقاومت در کنار یکدیگر، تروریست های جبهه النصره را که در ارتفاعات عرسال لبنان، مستقر بودند، از این مناطق بیرون کردند.
فادی داود فرمانده عملیات علیه داعش وقتی در میان انبوهی از مردم و مقام های محلی شهر بعلبک وارد این شهر شد گفت: این یک جشن ملی است. این لبنان با همه طیف هایش است که به دیدار ارتشیانش آمده است. ما هستیم؛ ما به اذن خدا قوی هستیم.
او ادامه داد: ارتش لبنان قوی ترین ارتش است. ما بزرکترین گروه تروریستی را شکست دادیم و آنچه کشورهای جهان از انجام آن ناتوان بودند ما با رهبری حکیمانه و با اراده جوانانمان محقق کردیم.
خاورم**2054
انتشاردهنده: محمد خواجوئیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید