خانه / اخبار اجتماعی / بیش از5میلیاردتومان خیران تهران درصندوق امداد ولایت سپرده گذاری کردند

بیش از5میلیاردتومان خیران تهران درصندوق امداد ولایت سپرده گذاری کردندعلیرضا پیران روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ،یکی از خدمات کمیته امداد پرداخت تسهیلات قرض الحسنه است، گفت: تسهیلات قرض الحسنه این نهاد در جهت کمک به اشتغال، درمان، جهیزیه، تحصیل، مسکن و رفع مشکلات و نیازمندی های مختلف خانواده های تحت حمایت پرداخت می شود.
وی افزود: صندوق قرض الحسنه امداد ولایت توسط کمیته امداد و با اخذ مجوز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و با هدف کمک به ترویج فرهنگ قرض الحسنه و تحقق سیاست های بانکداری اسلامی و همچنین پرداخت تسهیلات به نیازمندان تاسیس شده است.
به گفته وی هم اکنون با اتصال به شبکه ی شتاب و تبادلات بانکی آمادگی ارائه خدمات نوین بانکی به مشتریان خود را دارد.
پیران با اشاره به سپرده گذاری خیران در شعب صندوق امداد ولایت تهران، بیان کرد: نیکوکاران در استان تهران تا پایان مرداد ماه امسال پنج میلیارد و 564 میلیون تومان در صندوق قرض الحسنه کمیته امداد سپرده گذاری کردند.
مدیر امور شعب صندوق قرض الحسنه امداد ولایت استان تهران با بیان اینکه چهار هزار و 986 فقره تسهیلات حمایتی قرض الحسنه در پنج ماهه ابتدای امسال به مددجویان تحت حمایت و نیازمندان استان پرداخت شد، افزود: چهار هزار و 628 فقره تسهیلات قرض الحسنه کارگشایی به مبلغ 12 میلیارد و 607 میلیون تومان و 358 فقره به مبلغ پنج میلیارد و 184 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه اشتغال زایی است.
وی با بیان اینکه ارائه تسهیلات در صندوق امداد ولایت به صورت قرض الحسنه و با حداقل کارمزد به متقاضیان انجام می شود، گفت: همه اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند با مراجعه به شعب صندوق امداد ولایت و دفاتر کمیته امداد در استان تهران و تکمیل مدارک نسبت به افتتاح حساب اقدام کند.
پیران بابیان اینکه نیکوکاران، صندوق‌های محلی و خانگی و مساجد می توانند در این صندوق در قالب سپرده ویژه در جاری شدن فرهنگ قرض الحسنه در جامعه سهیم شوند،ابراز امیدواری کرد: با مشارکت خیران و سپرده گذاری در صندوق امداد ولایت بتوانیم شرایط مناسبی را برای حل مشکلات نیازمندان فراهم کنیم.
مدیر امور شعب صندوق قرض الحسنه امداد ولایت استان تهران گفت: سپرده گذاران می توانند با اعتماد به صندوق قرض الحسنه امداد ولایت به افراد نیازمند تسهیلات پرداخت کنند.
وی در مورد عدم افزایش شعب صندوق قرض الحسنه امداد ولایت، تصریح کرد: سیاست صندوق امداد ولایت ارائه خدمات به صورت بانکداری الکترونیکی و بدون نیاز به مراجعه به شعب این صندوق انجام می شود و ارائه خدمات در دفاتر کمیته امداد توسط عوامل اجرایی صندوق امداد ولایت انجام می شود و در این جهت نیازی به افزایش شعب در استان تهران نداریم.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: امین کمالی فر انتشاردهنده:موسی فعالیان
تهرام/7247/ 1539انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید