خانه / اجتماعی / بیشترین قصور پزشکی درخراسان شمالی مربوط به زنان و زایمان است

بیشترین قصور پزشکی درخراسان شمالی مربوط به زنان و زایمان استبه گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی این اداره کل بابک سلحشور اظهار کرد: در نیمه نخست امسال، 77 پرونده ارجاعی از سوی مراجع قضایی جهت برگزاری کمیسیون در قسم تهای مختلف در پزشکی قانونی استان برگزار شد.
وی افزود: تا پایان شهریور امسال، 26 پرونده در مورد کمیسیون‌های مدعی قصور کادر درمان بررسی شده که در 50 درصد موارد با نطر کارشناسان منجر به تایید قصور و مابقی پرونده ها در خصوص قصور تبرئه شدند.
وی گفت: در صورت اعتراض طرفین پرونده به نظریه کمیسیون در صورت صلاحدید قاضی پرونده به کمیسیون بالاتر ارجاع خواهد شد.
سلحشور اظهار داشت: بر اساس این گزارش و مطابق با میزان شکایات واصله در خصوص کمیسیون‌های قصور پزشکی، در نیمه نخست امسال رشته تخصصی جراحی عمومی با تعداد چهار نفر و رشته زنان و زایمان با تعداد سه نفر محکوم، در صدر محکومین کمیسیون‌های تشکیل شده در پزشکی قانونی استان قرار داشت.
مدیرکل پزشکی قانونی خراسان شمالی افزود: دیگر پرونده‌های ارجاعی از سوی مراجع قضایی به پزشکی قانونی استان شامل 25 مورد کمیسیون‎های روان‌پزشکی قانونی، هشت مورد مسئولیت کیفری، تعیین وضعیت روحی روانی زوجین پنج نفر و بررسی توانایی اداره امور مالی نیز 5 نفر است همچنین یک مورد تحمل کیفر و یک مورد بررسی اختلالات هویت جنسی، نیز در این بخش انجام شد.
اخبار خراسان شمالی را در کانال تلگرامی اخبار ایرنا خراسان شمالی به نشانی ? @IRNABOJNURD پیگیری کنید.
3007/ 6042 خبرنگار: ربابه صانعی** انتشاردهنده: سیدحسین قدسیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید