خانه / اجتماعی / بهسازی بافت های فرسوده و اجرای طرح مسکن اجتماعی در خراسان شمالی

بهسازی بافت های فرسوده و اجرای طرح مسکن اجتماعی در خراسان شمالیبه گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمدرضا صالحی شنبه در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری استان که شنبه برگزار شد، اظهار داشت:یکی از اهداف مهم این ستاد برخورداری همگانی و توجه ویژه به مناطق محروم کشور است بنابراین باید با طرح مصوباتی که زمینه توسعه و پیشرفت استان را در حوزه شهری فراهم می کند، بتوانیم اعتبارات لازم را جذب کنیم.
وی افزود: تمامی آمارها، اعداد و ارقامی که از دستگاه های مختلف اجرایی استان برای ارائه گزارش در این ستاد جمع آوری شده است، باید شفاف و دقیق باشد و اگر نیاز به اصلاح دارد ، اقدامات لازم انجام شود.
صالحی خاطرنشان کرد: بازآفرینی پایدار شهری باید با هدف ارتقای شاخص های کیفیت زندگی همراه شود؛ ضمن این که بتوانیم مسیر توسعه و پیشرفت را در شهرهای استان هموار کنیم.
وی تصریح کرد:ارائه آمار از تمامی حوزه ها برای ستاد ملی بازآفرینی شهری باید زمینه ساز اقدامات جدی تر ما برای فعالیت های گسترده در حوزه های مختلف قرار گیرد.
گفتنی است در این جلسه 19 مصوبه پیشنهادی برای ستاد ملی بازآفرینی شهری با محوریت خراسان شمالی مورد بحث، بررسی و تصویب قرار گرفت که اهم این مصوبات شامل انجام تعهدات وزارت راه و شهرسازی بابت بهسازی بافت های فرسوده استان، تامین زمین به میزان 410 هکتار از اراضی 5 شهر استان، تدوین و اجرای برنامه مسکن اجتماعی در محلات هدف به عنوان پایلوت ملی، اجرا و تکمیل 30 پروژه محرک توسعه در بافت فرسوده شهرهای استان، ایجاد ردیف مستقل برای بهسازی، توانمندی بافت های فرسوده و حاشیه شهرهای استان، ساماندهی مسیل و رودخانه های واقع در محلات هدف، تهیه طرح جامع گردشگری شهرهای استان بود.
6042 انتشار: سیدحسین قدسیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید