خانه / اجتماعی / بهبود مدیریت هزینه ها با اجرای طرح ارجاع الکترونیک

بهبود مدیریت هزینه ها با اجرای طرح ارجاع الکترونیکبه گزارش خبرنگار ایرنا ؛ طاهر موهبتی شامگاه سه شنبه در جمع خبرنگاران در گرگان اظهار داشت : وجود بستر مناسب در حوزه آی تی یکی از دلایل اجرای نظام ارجاع الکترونیک در استان گلستان است.
وی ادامه داد: تغییر رفتار مردم و همراهی آنان در پیاده سازی نظام ارجاع ازدیگر بخش های مهم این طرح است که رسانه ها در زمینه ایجاد این تغییر و همراهی مردم نقش بسزایی برعهده خواهند داشت.
موهبتی همچنین کادر درمانی و پزشکی و کلینیک های ویژه و بیمارستان های تخصصی و فوق تخصصی را از دیگر زیر ساخت های تاثیر گذار در اجرای موفق نظام ارجاع الکترونیک معرفی کرد .
وی گفت : از جمعیت حدود یک میلیون و نهصد هزارنفری استان گلستان 63 درصد یعنی یک میلیون ودویست و بیست هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند که از این تعداد 1400 نفر را اتباع سایر کشور های ساکن در استان گلستان تشکیل می دهند.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اضافه کرد که این سازمان در سطح کشور با 42 هزار مرکز شامل داروخانه ، کلینیک و بیمارستان های خصوصی و دولتی قرار داد دارد و تا اول مهرماه سال جاری 6820 میلیارد تومان بدهی داشته است.
وی ادامه داد که با نگاه مثبت سازمان برنامه و بودجه در تلا ش هستیم تا اجرای نظام الکترونیک ضمن حفظ کیفیت با سرعت و دقت در سطح کشور اجرا شود.
به گفته وی؛ بر اساس این سیستم مردم ما کمترین هزینه را همراه با بهترین کیفیت خدمات درمانی از پرشکان عمومی، متخصص و فوق تخصص دریافت خواهند کرد.
وی اضافه کرد که هم اینک طرح ارجاع الکترونیک در سه شهر آق قلا ،علی آبادکتول و بندرترکمن در حال اجرا بوده و تا پایان سال جاری با اولویت شهر های زیر بیست هزار نفر و در ادامه در همه شهرهای استان این طرح اجرا خواهد شد.
موهبتی با بیان اینکه برای رفع نقاط ضعف این طرح تلاش می شد، افزود: تا پایان سال 97 نظام ارجاع الکترونیک در کل کشور پیاده سازی خواهد شد.
7333/1648
خبرنگار: علی قاسمعلی** انتشار: پری سالارنیاانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید