خانه / اخبار اجتماعی / بسیج امکانات پزشکی استان فارس برای درمان دانش آموزان مصدوم هرمزگانی

بسیج امکانات پزشکی استان فارس برای درمان دانش آموزان مصدوم هرمزگانیدکتر عبدالخالق کشاورزی روز جمعه پس از حضور در بیمارستان امام حسن مجتبی (ع) داراب و عیادت از مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی به خبرنگار ایرنا گفت: از ابتدای وقوع این حادثه و انتقال مصدومان به بیمارستان، پزشکان متخصص، معاینه و خدمات رسانی به آنها و اقدام های اولیه تصویربرداری و پاراکلینیکی را به سرعت آغاز کردند.
قائم مقام معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به مصدومیت 34 نفر دراین حادثه اظهار کرد: سه مصدوم این حادثه، با بالگرد اورژانس هوایی به شیراز و 2 مصدوم دیگر به فسا منتقل شدند و دیگر مصدومان نیز در بیمارستان امام حسن مجتبی(ع) داراب، تحت مراقبت هستند.
بنا بر اعلام مرکز اورژانس داراب، در این حادثه 9 نفر جان باختند.
رئیس مرکز حوادث و فوریت های پزشکی استان فارس نیز به خبرنگار ایرنا گفت: عملکرد مناسب مرکز پیام 115 در اعزام آمبولانس و اقدامات سریع نیروهای عملیاتی در صحنه، موجب شد تا با وجود تعداد زیاد مصدومان، در کمترین زمان ممکن همه آنان از خدمات درمانی در صحنه برخوردار و به بیمارستان منتقل شوند.
دکتر محمدرضا عالی منش افزود: سه مصدوم این حادثه به دلیل وخامت حالشان با بالگرد اورژانس هوایی شیراز، لار و جهرم، به بیمارستان شهید رجایی و نمازی اعزام شدند و در صورت نیاز برای اعزام دیگر مصدومان این حادثه با بالگرد اورژانس هوایی، اقدام می شود.
حادثه واژگونی اتوبوس حامل دانش آموزان هرمزگانی ساعت سه و 59 دقیقه صبح جمعه 10 شهریورماه به مرکز تماس 115 اورژانس اعلام شد و 13 دستگاه خودروی امدادی اورژانس و جمعیت هلال احمر مصدومان حادثه را به بیمارستان داراب منتقل کردند.
بنا بر این گزارش، این اتوبوس حامل دانش آموزان هرمزگانی عضو تشکیلات سازمان دانش آموزی بود که با هدف شرکت در اردوی ملی فرزانگان راهی شیراز شده بودند.
2 دستگاه اتوبوس دیگر نیز حامل دانش آموزان هرمزگانی به مقصد شیراز بودند که به دنبال این حادثه ، سرنشینان آنها در باشگاه فرهنگیان شهر داراب اسکان داده شدند.
براساس گزارش های اولیه پلیس راه استان فارس، خستگی و خواب آلودگی راننده علت واژگونی اتوبوس حامل دانش آموزان هرمزگانی بوده است.
بنا بر گزارش پایگاه خبری پلیس، تحقیقات بیشتر برای روشن شدن ابعاد مختلف این حادثه توسط ماموران پلیس راه ادامه دارد.
شهرستان داراب در فاصله 225 کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.
6122/ 2027
خبرنگاران: مجتبی صالحی و سارنگ عبدالهی ** انتشاردهنده: سیداحمد نجفیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید