خانه / اخبار اجتماعی / برگزاری دومین سالگردعروج شهدای منا/شهید میرانصاری ایثارگر واقعه مناازبسیجیان ناب ولایت بود

برگزاری دومین سالگردعروج شهدای منا/شهید میرانصاری ایثارگر واقعه مناازبسیجیان ناب ولایت بودبه گزارش خبرنگار گروه اجتماعی ایرنا، دراین مراسم باشکوه جمع کثیری از مردم شهید پرور، خانواده معظم شهدای منا ، جانبازان و ایثارگران، روحانیون، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و نمایندگان شورای اسلامی شهر تهران، فرماندهان سپاه، ارتش و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و فرماندهان دوران دفاع مقدس شرکت داشتند.
جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی، مدیران مسئول روزنامه ها و روسای خبرگزاری ها و پایگاه های خبری ، رییس و مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران ، شماری از حقوقدانان شورای نگهبان ، قضات دادگستری و مدیران قوه قضاییه ؛ دانشجویان و اساتید دانشگاه از دیگر شرکت کنندگان در این مراسم در مسجد همت تجریش بودند.
سردار سرلشگر سید حسن فیروز آبادی ، سردار سرلشگر صالحی ،سرلشکر سید یحیی صفوی ، حجت الاسلام و المسلمین شهیدی رئیس بنیاد شهید و امورایثارگران ، حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن رحیمیان ، حجت الاسلام سید محمود دعایی مدیر مسئول روزنامه اطلاعات ،محمد خدادی مدیر عامل خبرگزاری جمهوری اسلامی ، دکتر محسن اسماعیلی عضو حقوقدان شورای نگهبان ، حجت السلام و المسلمین رحمانی در این مراسم شرکت داشتند.
سردار سرتیپ محمد رضا یزدی فرمانده لشگر محمد رسول الله (ص) ،سردار سهرابی ، سردار مهری رئیس پلیس فرودگاه، سردار مویدی ، سردار رحیمی فرمانده انتظامی تهران ، سردار مهماندار ، سردار رادان، سردار مشایخی ، خسروی وفا رییس فدراسیون جانبازان ، برخی اعضای شورای شهر تهران و نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی ، روسای برخی نمایندگی های ولی فقیه در سپاه بسیج و ارتش ، تعدادی از فرماندهان نیروی زمینی دریایی وهوایی ارتش، سپاه و بسیج از دیگر شرکت کنندگان در این مراسم بودند.
این مراسم ابتدا با تلاوتی از آیات قرآن مجید آغاز شد و در ادامه مداحان اهل بیت (ع) در راستای مقام شامخ شهیدان بویژه شهدای گرانقدر منا، اشعار مذهبی و سرودهایی را سردادند.
حجت السلام میثم علی پناه نیز در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای منا گفت : حادثه منا و جان باختن حاجیان ایرانی در حال عبادت و با لبان تشنه و در زیر آفتاب سوزان، حادثه‌ای عمیقاً غم‌انگیز و فراموش‌ نشدنی است.
وی افزود: در این حادثه جمع کثیری از ضیوف‌الرّحمان و مؤمنانِ مهاجر الی‌الله از کشورهای گوناگون جان باختند، که اندوهی بزرگ در جهان اسلام پدید آورد.
حجت السلام علی پناه ، شهید حاج عمارمیر انصاری را یکی ازبسیجیان ناب ولایت و از شهدایی در این عرصه خواند که نسبت به شرایط مسلمانان جهان بی تفاوت نبود و وی با آن که در این واقعه جان سالم بدر برده بود اما با ایثار و گذشت و در راه کمک به زائران جان خود را قربانی اسلامی و مسلمانان مظلوم کرد.
سردار محسن انصاری پدر شهید عمارمیرانصاری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: آن شهید قبل از عزیمت وصیت کرده بود که در صورت وقوع حادثه ای پیکر وی را در همان سرزمین الهی تدفین کنند ، در آن دوران همسرش به من یادآوری کرد که عمارگفته است که من را نیاورید ، می خواهم همین جا باشم و با رسول الله (ص) محشور شوم.
وی با یادآوری آن روزها( یافتن پیکر پاک شهدای منا درعربستان) ادامه داد: حوالی ظهر با دفتر مقام معظم رهبری تماس گرفتم و گفتم عمار را یافته ایم تکلیف انتقال پیکر یا ماندنش در مکه چیست ؟ دفتر رهبری اعلام کردند که چون احتمال دارد پیکر متلاشی و هتک حرمت به پیکر شود، بهتر است نبش قبر نشود .
پدر شهیدحاج عمار میرانصاری یادآور شد: من هم دیدم که خودش دلش می خواهد بماند ، مادر و همسرش می خواهند آنجا باشد بنابر این ما هم خلاف خواسته عمار عمل نکردیم و پیکر پاکش را در کنار 39 شهید غریب و مظلوم فاجعه منا در مقبره الشهدای مکه به یادگار گذاشتیم.
قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: سخنان حضرت آیت الله خامنه ای در دیدار با خانواده های شهدای فاجعه منا آرامش بخش بود و فرمایشات ایشان نقطه آغازی برای امیدواری خانواده ها برای یافتن پیکرهای پاک و همچنین صبر و شکیبایی بود.
انصاری پدر شهید حاج عمار میرانصاری در دل نوشته ای نیز نگاشته است:« فاصله ها را گذشتی، تاریخ و جغرافیایت رسم عشق گرفت ، عمار بودی ، محمدی شدی ، دلسوخته ی مظلومیتت علی ، گمنام ! عشق بانوی دو عالم به دل . هم نغمه با ناله ای شبانگاه مقبر الشهدای مکه ، بی زائر و بی آلایش تا همنوا با سفره دار مدینه ، حسن آل عبا باشی و تشنه لب تا رسم عاشقی حسین گونه تمام کرده باشی ! غریبانه مظلومانه عطشان شهادت در مکتب حسین چه زیباست».
«عمارجان در نمازت چه زمزه کردی ؟ با آن در سرزمین چه عهد بستی که حالا تا همیشه مقیم خانه ی یار خواهی بود. حالا که عشق وصیت توست، حالا که وصی من نماندی ، شفیع من باش بابا .»
این مراسم با نوحه خوانی و ذکر مصیب اهل بیت عصمت و طهارت در میان انبوه تاج گل و اشک و سوز مردم شهید پرور تهران به پایان رسید.
اجتمام * 1095 **1336
خبرنگار : رضا رضائی مجد ** انتشار: مهرنوش خانزائیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید