خانه / دسته‌بندی نشده / برگزاری الکترونیکی انتخابات انجمن‌های علمی دانشجویی در مهرماه

برگزاری الکترونیکی انتخابات انجمن‌های علمی دانشجویی در مهرماه

به گزارش باشگاه دانشجویان ایسنا، درخاتون دکالی با اعلام این خبر اظهار کرد: ثبت نام انتخابات انجمن های علمی دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر آغاز شده و تا چهارم مهرماه ادامه دارد.

وی افزود: با توجه به لزوم رعایت نکات بهداشتی پیرامون پاندمی کرونا و حفظ سلامتی دانشجویان و افزایش مشارکت آنها، این انتخابات  به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

کارشناس انجمن‌های علمی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر تصریح کرد: انجمن‌های علمی دانشجویی فرصتی برای تمرین کارگروهی، تبادل اندیشه‌ها و افزایش خلاقیت دانشجویان است و موجب ایجاد پویایی و تحرک در این قشر پرانگیزه و گامی موثر در راستای مشارکت بیشتر دانشجویان در پیشرفت علمی دانشگاه و کشور خواهد بود.

دکالی با اشاره به شرایط عمومی و اختصاصی کاندیداهای عضویت در شورای مرکزی انجمن‌های علمی خاطرنشان کرد: اشتغال به تحصیل در رشته مربوط به انجمن، عدم عضویت در شورای مرکزی دیگر تشکل‌های دانشجویی اعم  از صنفی، سیاسی، ورزشی و فرهنگی، گذراندن حداقل یک و نیم سال تحصیل برای دانشجویان مقاطع کاردانی، کارشناسی و دکترای عمومی و عدم کسب معدل مشروط در نیم سال تحصیلی گذشته از جمله شرایط عمومی کاندیداها است.

او ادامه داد: همچنین معدل نیم سال گذشته داوطلبان نباید کمتر از میانگین معدل گروه در همان نیمسال یا کمتر از ۱۱ نباشد و داشتن حداقل یک مقاله علمی چاپ شده در نشریات علمی ترویجی، علمی پژوهشی یا علمی مروری و نشریات علمی تخصصی مشروط به تایید مدیر گروه یا استاد یا استاد مشاور انجمن از جمله شرایط اختصاصی داوطلبان است.

دکالی اجرا یا همکاری در اجرای یک طرح پژوهشی و ارائه تاییدیه از کارفرما یا مجری طرح، تالیف یا همکاری در تالیف یا ترجمه کتاب و مشارکت در اختراع ثبت شده در کارآفرینی مورد تایید مراجع ذی‌صلاح را نیز از جمله شرایط اختصاصی برخی انجمن‌ها عنوان کرد.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید