خانه / اجتماعی / برنامه ریزی برای ساخت 19 هزار کلاس درس در خوزستان طی هفت سال

برنامه ریزی برای ساخت 19 هزار کلاس درس در خوزستان طی هفت سالبه گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی شنبه در شورای آموزش و پرورش استان با حضور وزیر آموزش و پرورش در سرسرای شهید رجایی استانداری خوزستان بیان کرد: ساخت کلاس های درس بیشتر و گرفتن کمک از خیران مدرسه ساز از جمله اولویتهای حوزه آموزش است.
وی گفت: در سه سال گذشته هفت هزار نیروی فرهنگی از سیستم اموزش و پرورش استان خارج شده اند و در حال حاضر با وجود اینکه امسال جذب نیرو در آموزش و پرورش استان انجام گرفته اما استان در این حوزه همچنان با کمبود نیرو مواجه است .
استاندار خوزستان با اشاره به اینکه پراکندگی در خوزستان دربخش های مختلف از جمله محل زندگی و کشاورزی و توزیع امکانات وجود دارد عنوان کرد: این پراکندگی می طلبد که توزیع عادلانه منابع استانی و کشوری با توجه به شرایط و جمعیت هر منطقه در خوزستان رعایت شود.
شریعتی عنوان کرد: زیرساخت های آموزشی در استان مشکلات جدی دارد و استهلاک ساختمان ها به دلیل گرمای بالای 50 درجه و شرایط خاص آب و هوایی بالا است به همین دلیل باید اعتبار ویژه ای به آموزش و پرورش خوزستان اعطا شود.
وی با بیان اینکه جوانان خوزستانی باید سطح علمی خود را برای شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش بالا ببرند عنوان کرد: برای داشتن دانش آموزان موفق در آینده باید معلمانی با سطح علمی بالا استخدام شوند، با توجه به شرایط موجود ممکن است به مدت 2 سال برای افزایش ظرفیت قبول شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش سطح نمره قبولی را پایین بیاوریم اما بعد از 2 سال شرایط قبلی باز خواهد گشت.
وی با اشاره به سطح پوشش پیش دبستانی در استان عنوان کرد: امسال یکصد هزار و 11 نفر نوآموز در خوزستان در دوره پیش دبستانی نامنویسی شدند و رتبه خوزستان در این شاخص درسطح کشور از 18 به یک ارتقاء یافت.
استاندار خوزستان همچنین با اشاره به بودجه نوسازی ومدارس تخصیص یافته به استان عنوان کرد: با تلاش هایی که انجام گرفت بودجه نوسازی و مدارس استان از 650 میلیاردریال به یک هزار و 400 میلیارد ریال افزایش یافته است.
درادامه این نشست یکی از نمایندگان مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: با وجود اینکه در مناطق محروم استان 2 برابر سایر مناطق دانش آموز وجود دارد اما فضای آموزشی به اندازه کافی وجود ندارد.
آیت الله محسن حیدری درادامه افزود: مردم استانی که 85 درصد نفت کشور را تامین می کند انتظار خدمات بیشتری را از دولت دارند.
امام جمعه موقت اهواز افزود: طرحی با عنوان طرح ولایت برای آموزش دینی و و فکری معلمان در استان در حال اجرا است که تا کنون 25 هزار معلم زیر پوشش این طرح قرار گرفته و 23 مدرسه استان تحت عنوان مدارس امین زیر پوشش حوزه علمیه قرار گرفتند.
آیت الله حیدری بیان کرد: 200 طلبه حق التدریسی در استان وجود دارد که برای آموزش در مدارس حاضر می شوند که نیاز است برای جذب این نیروها و تامین هزینه رفت و آمد آن ها بر سر کلاس های درس اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال در نظر گرفته شود.
امام جمعه موقت اهواز اولویت ساخت هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش در خوزستان را برای دانش آموزان پسر عنوان کرد و افزود: با توجه به وجود شرکت های صنعتی و نفت در استان و جذب نیروی با مهارت مرد لازم است که دانش آموزان پسر در استان از مهارت های فنی و حرفه ای برخوردار شوند.
7158/6002
خبرنگار: زینب فرحانی**انتشار : کبری آقازریانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید