خانه / اخبار اجتماعی / با تکیه بر دانش بومی از مرزهای مطلوب فناوری روز دنیا عبور کردیم

با تکیه بر دانش بومی از مرزهای مطلوب فناوری روز دنیا عبور کردیم



سرهنگ حسین نائینی روز شنبه در آیین صبحگاه مشترک نیروهای مسلح خوزستان به مناسبت هفته پدافند هوایی در قرارگاه خاتم الانبیاء اهواز، اظهار کرد: دهم شهریورماه به یمن فرمان تاریخی و مبارک ولی امر مسلمین جهان به عنوان سالروز تشکیل قرارگاه پدافند هوایی در تاریخ ایران به ثبت رسیده و این روزها میعادگاهی برای یادآوری رشادت های عاشقانی است که تمام قد در مقابل استکبار جهانی ایستادگی کردند.
جانشین منطقه پدافند منطقه جنوب غرب کشور افزود : تهدیدات دشمنان این مرز و بوم هیچگاه تمامی نداشته و آن ها هر روز با ترفندها و تاکتیک های جدیدی به دنبال پیاده کردن اهداف صهیونیستی خود در منطقه هستند.
وی ادامه داد: دشمنان سال ها است که با ماهیت این نظام به عنوان تنها پرچمدار اسلام حقیقی در این عالم و حامی مظلومان، مستضعفان و جبهه مقاومت مخالف بوده و به دنبال راه های مختلفی آسیب رساندن به ما هستند.
سرهنگ نائینی تصریح کرد: با توجه به این تهدیدها،فرماندهی معظم کل قوا با حکمت و درایت عمیق از تهدیدات روز دنیا، ضرورت تشکیل این قرارگاه را به عنوان بازوی مستقل دفاعی کشور تشخیص داده و با صدور فرمان تشکیل آن اهمیت چنین کاری را بیشتر از همیشه روشن کرد.
وی اظهار کرد: اکنون با گذشت 10 سال از زمان تشکیل این قرارگاه توانسته ایم با چشمانی همیشه بیدار، گوش هایی همیشه شنوا و ایجاد لایه های دفاعی مستحکم وغیرقابل نفوذ موفقیت های چشمگیری کسب کرده و توان دفاعی کشور را ارتقاء دهیم.
وی همچنین در پایان این مراسم در نشست خبری با رسانه های استان اظهار کرد: پدافند هوایی جنوب غرب وظیفه کنترل عملیاتی تمامی یگان های پدافندی نیروهای مسلح را بر عهده دارد.
جانشین منطقه پدافند منطقه جنوب غرب کشور ادامه داد: پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) استان های خوزستان، کهکیلویه و بویر احمد، یاسوج و چهارمحال بختیاری را تحت پوشش دارد و تمامی کریدورهایی که از این منطقه عبور می کنند را هوشمندانه رصد می کند.
وی بیان کرد: یکی از ماموریت های مهم پدافند هوایی که به صورت شبانه روزی و بدون تعطیلی انجام می شود، رصد و پایش تمامی پروازهای عبوری است.
سرهنگ نائینی بیان کرد:همچنین از دیگر ماموریت های پدافند هوایی بحث رهگیری و درگیری است که در بحث رهگیری می توان به نشاندن هواپیمای عبدالمالک ریگی و در بحث درگیری سرنگونی هواپیمای رژیم صهیونیستی بر فراز آسمان یکی از تاسیسات هسته ای ایران اشاره کرد.
وی ادامه داد: پدافند هوایی در طول هشت سال دوران دفاع مقدس نیز نقش بی بدیلی در عملیات های موفق و مختل کردن عملیات های دشمن داشت که در این هشت سال موفق شد تعداد زیادی هواپیما و بالگرد دشمن را سرنگون کند.
جانشین منطقه پدافند منطقه جنوب غرب کشور گفت: تجهیزات و جنگ افزارهای موجود در پدافند هوایی در سه لایه ارتفاع بالا، متوسط و پایین توسط شرکت های دانش بنیان داخلی به صورت بومی ساخته شده و هیچ جنگ افزاری از خارج وارد نشده است.
وی ادامه داد: پدافند هوایی از ابتدای جنگ تحمیلی با تحریم مواجه بود اما این تحریم ها مانعی برای ساخت تجهیزات مورد نیاز ما نبود چرا که تمامی تجهیزات مورد نیاز با پیشترفته ترین تکنولوژی در داخل ساخته می شوند.
حجت الاسلام سید جان مراد موسوی رئیس عقیدتی سیاسی پدافند منطقه جنوب غرب کشور نیز دراین صبحگاه گفت: برنامه های مختلف دهه پدافند هوایی از سوم شهریور ماه آغاز شده و تا سیزدهم همین ماه ادامه دارد.
وی افزود: سخنرافی فرماندهان پدافند هوایی منطقه جنوب غرب در خطبه های نماز جمعه، حضور پرشور و مستمر فرماندهان، افسران، سربازان و خانواده های آن ها در نماز جمعه،دیدار با خانواده شهدای پدافند هوایی، جانبازان و ایثارگران، غبار روبی از مزار شهدا، دیدار با نماینده ولایت فقیه در استان و نمایندگام مجلس از جمله برنامه های این دهه است که برخی از آن ها برگزار شده و برخی دیگر تا روز 13 شهریور ماه ادامه دارد.
رئیس عقیدتی سیاسی پدافند منطقه جنوب غرب کشور ادامه داد: جشن ملی پدافند هوایی با حضور فرماندهان، جانبازان، ایثارگران و خانواده های آن ها از دیگر برنامه های مهم این هفته به مناسبت سالروز تشکیل قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) به شمار می رود که شنبه شب در سرسرای امام رضا(ع) شهرک نفت اهواز برگزار می شود.
وی بیان کرد: برگزاری مسابقات مختلف ورزشی، کتابخوانی و جلسات آگاه سازی سیاسی و فرهنگی با حضور استادان مطرح حوزه از دیگر برنامه های متنوع پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) به شمار می رود.
صبحگاه مشترک قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) روز سه شنبه یازدهم شهریورماه به مناسبت سالروز تشکیل قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص)، با حضور مسوولان لشکری و کشوری ، یگان های نمونه نزاجا، پداجا، مرزبانی ناجا و یگان نمونه ناجا در قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) در اهواز برگزار شد.
6002/7152 خبرنگار: محمدرضاخبازان**انتشار : کبری آقازری



انتهای پیام /*










پاسخی بگذارید