خانه / اخبار اجتماعی / اهدای سه دستگاه دیالیز به بیمارستان آستارا

اهدای سه دستگاه دیالیز به بیمارستان آستارابه گزارش خبرنگار ایرنا خلیل نکونام روز جمعه در آئین اهدای دستگاه های دیالیز در بیمارستان آستارا گفت: از شش دستگاه دیالیز اهدایی به استان گیلان، سه دستگاه به بیمارستان آستارا داده شد و سه دستگاه برای اختصاص به بیمارستان های نیازمند، در اختیار انجمن حمایت از بیماران کلیوی گیلان قرار گرفت.
وی ارزش هر دستگاه دیالیز را 577 میلیون ریال ذکر کرد و افزود: تا پایان ماه جاری، خیر دیگری، یک دستگاه دیالیز به بیمارستان شهید بهشتی آستارا اهدا خواهد کرد.
نکونام اضافه کرد: دولت با اجرای طرح تحول نظام سلامت، در تجهیز مراکز بهداشتی درمانی گام های بلندی برداشته و اقدامات ارزنده خیران سلامت، کمک بزرگی به برنامه های دولت محسوب می شود.
محمد نظری رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی آستارا نیز گفت: از 15 دستگاه دیالیز بیمارستان آستارا، سه دستگاه از کار افتاده و در برخی ایام به علت افزایش بیماران، بخش دیالیز با مشکل مواجه می شود که با اهدای سه دستگاه دیالیز، مشکل برطرف شد.
وی با اشاره به اینکه آستارا بعد از بندر انزلی از نظر تعداد بیماران کلیوی رتبه دوم استان گیلان را دارد، افزود: تعداد بیماران کلیوی آستارا رو به افزایش است و 63 بیمار، تحت پوشش انجمن حمایت از بیماران کلیوی این شهرستان هستند.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشاردهنده: کبیری
7105 / 7124 / 2007انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید