خانه / اخبار اجتماعی / انهدام باند هشت نفره آدم ربایی و جعل عنوان /سرقت 2 میلیاردی از پیرزن تنها

انهدام باند هشت نفره آدم ربایی و جعل عنوان /سرقت 2 میلیاردی از پیرزن تنها



به گزار روز شنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ ‘محمد کریم بیات’جانشین فرماندهی انتظامی استان البرز در پی ارجاع یک فقره پرونده آدم ربایی ازشعبه 22 دادسرای عمومی و انقلاب کرج به پلیس آگاهی استان البرز ، پیگیری موضوع در دستور کار ماموران اداره مبارزه با جرایم جنایی این پلیس قرار گرفت .
وی افزود : در تحقیقات اولیه از شاکی پرونده مشخص شد که در روز حادثه جهت خرید مایحتاج روزانه از منزل خارج می شود که ناگهان سرنشینان یک دستگاه خودروی پراید با زور و تهدید وی را سوار خودرو کرده و پس از ضرب وشتم و درگیری وی را به جای نامعلومی انتقال داده و او را در یک اتاق تاریک با دست و پا و چشم بسته زندانی می کنند .
وی اضافه کرد : متهمان پس از گذشت چند روز از گروگان گیری ، از وی اثر انگشت های زیادی را روی برگه های سفید گرفته و با توجه به اینکه به صورت مجردی زندگی می کرده با استفاده از دسته کلید به منزل وی رفته و کلیه اسناد و مدارک هویتی و مالکیتی او را به سرقت برده و پس از یک هفته او را رها می کنند .
سرهنگ بیات افزود : با توجه به برداشت مبلغ یک میلیارد و 230 میلیون ریال به شیوه برداشت از حساب و ارائه وکالتنامه جعلی ، استعلام از بانک های مربوطه انجام و مشخص شد که حساب های شاکی توسط دو نفر برداشت و به حساب فردی به نام «م-پ» واریز شده است .
جانشین فرماندهی انتظامی استان البرز با بیان این که متهمان پس از انتقال وجوه بلافاصله حساب خود را خالی و کلیه آدرس های اعلامی آن ها به بانک نیز واهی بوده است اظهار داشت : این فرضیه که متهمان آدم ربایی با یک باند جاعل در اعمال مجرمانه خود همکاری می کنند قوت گرفت .
وی افزود : در تحقیقات تکمیلی ماموران مشخص شد که ، در واقع باند مذکور متشکل از افراد آدم ربا و جاعل مدارک هستند که با استفاده از کارت ملی و شناسنامه شاکی با جعل کارت ملی وی و تصویر فردی همسن و سال او اقدام به تنظیم وکالتنامه های جعلی کرده و اموال وی شامل پول نقد ، زمین و آپارتمان به مبلغ دو میلیارد ریال به نام متهمان ثبت شده است .
سرهنگ بیات افزود : با تلاش شبانه روزی ماموران دفترخانه ای که اقدام به ثبت اسناد جعلی می کرد شناسایی و از طریق متصدی دفتر یکی از افراد جاعل در تهران شناسایی و در چند عملیات پلیسی به همراه دو نفر دیگر از همدستانش دستگیر و اذعان داشتند که از هویت افراد آدم ربا اطلاعی ندارند .
این مقام انتظامی گفت : در ادامه ، تحقیقات جهت شناسایی افراد آدم ربا ،آغاز شد تا اینکه با اقدامات پلیسی و رد زنی های اطلاعاتی فردی به نام «م – پ» شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و طی اعترافات نامبرده سه نفر از همدستانش در تهران و دو نفردیگر نیز در شهر مشهد دستگیر شدند .
سرهنگ بیات اظهار داشت : متهمان پس از انتقال به پلیس آگاهی به جرم خود مبنی بر دو فقره آدم ربایی و کشف پیش دستانه آدم ربایی اعتراف کرده و گفتند که نقشه آدم ربایی صاحب خانه یکی از اعضای باند را نیز طرح ریزی کرده بودند و با بدست آوردن اسناد و مدارک مالکیت صاحب منزل ، وکالتنامه جعلی تنظیم کرده و قصد داشتند تا در همان شب اعضای خانواده اش را با نقشه یکی پس از دیگری به سر قرار کشانده و پس از حبس در منزل و گرفتن اثر انگشت با همان وکالتنامه جعلی ، آپارتمان را به نام خود ثبت کنند .
جانشین فرماندهی انتظامی استان البرز با بیان این که متهمان با قرار بازداشت موقت جهت روشن شدن زوایای پنهان و اعمال مجرمانه خود در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفتند گفت : شهروندانی که به این شیوه مورد کلاهبرداری و یا آدم ربایی قرار گرفته اند برای طرح شکایت به پلیس آگاهی استان البرز مراجعه کنند .

**سرقت 2 میلیاردی از پیرزن تنها
با تلاش ماموران پلیس آگاهی شهرستان ساوجبلاغ فردی که در پوشش سرایدار منزل اقدام به سرقت دو میلیارد ریال ازمنزل یک پیرزن تنها با همدستی یک نفر دیگر کرده بود، دستگیر شد.
سرهنگ ‘محمد کریم بیات’ جانشین فرماندهی انتظامی استان البرز گفت: در پی وقوع یک فقره سرقت منزل در شهرستان ساوجبلاغ ، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت .
وی افزود : در بررسی های اولیه از صحنه جرم و اظهارات صاحب خانه ، محرز شد که سرقت توسط افراد ساکن در منزل انجام شده است .
سرهنگ بیات گفت : در تحقیقات تکمیلی پلیس ، مشخص شد که صاحب خانه به تازگی زنی را تحت عنوان سرایدار جهت رسیدگی به امور منزل استخدام کرده است .
وی اظهار داشت : نامبرده تحت بازجویی های اولیه ماموران منکر هرگونه سرقت شد اما در مواجه با مدارک و شواهد موجود لب به اعتراف گشوده و اقرار کرد که در غیاب شاکی و با همدستی یک نفر دیگر اقدام به سرقت اموال منزل کرده اند و سپس اموال مورد نظر به یکی از شهر های شمالی منتقل شده است .
این مقام انتظامی افزود : ماموران با هماهنگی مقام قضائی همدست متهم را در یک عملیات غافلگیرانه در مخفیگاهش دستگیر و اموال سرقتی با ارزشی بالغ بر دو میلیارد ریال را به صاحبش برگرداندند .
جانشین فرماندهی انتظامی استان البرز در پایان با بیان این که هر دو متهم پس از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند در خصوص شیوه و شگرد سارقان گفت : متهمان با شناسایی افراد پیر و سالخورده که از تمکن مالی بالایی برخوردار بودند ، در ازای قبول دستمزد اندک در مقابل نظافت و رسیدگی به امور منزل به استخدام در آمده و با یک نقشه از پیش طراحی شده و سوء استفاده از اعتماد صاحب خانه اقدام به سرقت اموال وی می کردند که لازم است شهروندان در این خصوص هوشیار بوده و از استخدام افراد ناشناس خودداری کنند .

**کشف 30 هزار لیتر گازوئیل و رد رشوه 20 میلیونی
فرمانده انتظامی شهرستان اشتهارد استان البرز از کشف 30 هزار لیتر گاروئیل قاچاق و رد رشوه 20 میلیون ریالی مامور وظیفه شناس پلیس آگاهی این شهرستان خبر داد.
سرهنگ ‘مصطفی جوکار’ با اعلام این خبر اظهار داشت :در راستای اجرای طرح سراسری مبارزه با قاچاق کالا ، ماموران پلیس آگاهی این شهرستان به یک کامیون نفتکش مظنون شدند .
وی افزود : ماموران بلافاصله دستور توقف خودرو را صادر و در بازرسی از آن ، مقدار 30 هزار لیتر فرآورده نفتی خارج از شبکه (گازوئیل) و فاقد اسناد گمرکی به ارزش تقریبی 125 میلیون ریال کشف و در این رابطه یک متهم دستگیر شد .
سرهنگ جوکار افزود : متهم دستگیر شده برای فرار از مجازات قانونی قصد پرداخت رشوه 20 میلیون ریالی به مامور اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی را داشت که با مناعت طبع این مامور وظیفه شناس ، رشوه پیشنهادی رد و موضوع ضمن صورتجلسه جهت بررسی در اختیار مراجع قضائی قرار گرفت .
وی در ادامه اظهار داشت : با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص مبارزه با کالای قاچاق مسئولیت پلیس در این خصوص بیش از پیش بوده و برابر دستور العمل ها و ابلاغیه های صادره به صورت کاملا فعال و جهادی با این پدیده شوم برخورد و فعالیت قاچاقچیان فراورده های نفتی و کالا رصد می شود .

**کشف لوازم آرایشی قاچاق در شهریار
فرمانده انتظامی غرب استان تهران از کشف لوازم آرایشی قاچاق به ارزش یک میلیارد ریال خبر داد
سردار ‘محسن خانچرلی’ گفت: در اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا، ماموران یگان امداد حین گشت زنی در محور’چیتگر – شهریار’ به یک خودروی نیسان مشکوک شده و جهت بررسی، خودرو را متوقف کردند.
این مقام ارشد انتظامی با بیان این که ماموران در بازرسی از خودروی توقیفی تعداد 12 هزار عدد لوازم آرایشی قاچاق کشف کردند، افزود: با توجه به فقدان مدارک گمرکی در این خصوص، متهم بلافاصله دستگیر و جهت بررسی بیشتر به مقر انتظامی انتقال داده شد.
وی با اشاره به این که ارزش ریالی محموله کشف شده توسط کارشناسان یک میلیارد ریال برآورد شده است، گفت: متهم پس از تشکیل پرونده مقدماتی برای انجام مراحل قانونی تحویل مقامات قضائی شد.

**کشف گوشی تلفن همراه قاچاق در میاندوآب
فرمانده انتظامی استان آذربایجان غربی از کشف 166 دستگاه گوشی تلفن همراه قاچاق به ارزش یک میلیارد و 100 میلیون ریال در میاندوآب خبر داد.
سردار ‘ناصر اصلانی’ اظهار داشت: ماموران حین کنترل خودروهای عبوری در محور ‘میاندوآب – تبریز’، یک دستگاه سواری ‘مگان’ مشکوک به حمل کالای قاچاق را توقیف کردند.
وی با اشاره به اینکه در بازرسی از خودروی توقیفی، 166 دستگاه گوشی تلفن همراه قاچاق کشف شد، افزود: برابر اعلام کارشناسان ارزش کالاهای مکشوفه یک میلیارد و 100 میلیون ریال برآورد شده است.
فرمانده انتظامی استان آذربایجان غربی با اشاره به اینکه در این راستا یک دستگاه خودرو توقیف و یک متهم دستگیر شد، تصریح کرد: متهم پس از تشکیل پرونده مقدماتی برای سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضائی شد.

**کشف 100راس دام قاچاق در کبودراهنگ
فرمانده انتظامی شهرستان کبودراهنگ از کشف 100 راس دام قاچاق در این شهرستان خبر داد. سرهنگ ‘محمد علی محمدی’ در تشریح این خبرگفت:در راستای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ماموران انتظامی این شهرستان روز گذشته اقدام به ایست و بازرسی در محورهای مواصلاتی کردند.
وی افزود: ماموران به یک کامیون حامل احشام مشکوک و خودرو را متوقف کردند که در بازرسی از این خودرو تعداد 100 راس دام قاچاق بدون هرگونه مجوز و گواهی حمل از اداره دامپزشکی کشف شد.
فرمانده انتظامی شهرستان کبودراهنگ با بیان این که ارزش ریالی احشام کشف شده بیش از 700میلیون ریال برآورد شد گفت: خودروی حامل احشام توقیف و یک نفرمتهم نیز تحویل مراجع قانونی شد.

**153کیلو مواد مخدر از یک خودرو سانتافه کشف شد
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قم از کشف 153کیلوگرم مواد مخدر در قم خبر داد.
سرهنگ’غلام عباس بلفکه’در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهارداشت: در پیگیری های اطلاعاتی اداره عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قم مشخص شد، دو قاچاقچی قصد دارند مقدار قابل توجهی مواد مخدر را با یک خودرو سانتافه از استان های جنوبی به تهران منتقل کنند که بلافاصله پس از هماهنگی با مقام قضائی مأموران به محورهای مواصلاتی اعزام و سرانجام خودرو مذکور شناسایی کردند.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قم افزود:در ادامه راننده خودرو سانتافه که با دستور ایست پلیس مواجه می شود، قصد فرار از قانون داشته اما پس از طی مسافتی خودرو توسط پلیس متوقف و به همراه همدستش دستگیر شدند.
سرهنگ بلفکه گفت: در بازرسی از خودرو 132کیلوگرم تریاک در قالب 15بسته و حدود 21کیلوگرم حشیش در قالب 20بسته کشف شد.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قم گفت:متهمان پس از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی استان شدند.

**30فقره اعتراف سارق ساختمان های نیمه کاره در پلیس آگاهی قم
رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان قم از دستگیری یک سارق ساختمان های نیمه کاره در قم خبر داد و گفت: متهم پس از دستگیری در تحقیقات به 30 فقره سرقت اعتراف کرد.
سرهنگ ‘احمد کرمی’ گفت: به دنبال وقوع چند فقره سرقت از ساختمان های نیمه کاره، موضوع در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان قم قرار گرفت.
به گفته وی، با انجام تحقیقات لازم و اقدامات پلیسی متهم توسط مأموران انتظامی استان شناسایی، دستگیر و با انتقال به پلیس آگاهی استان در تحقیقات به 30 فقره سرقت اعتراف کرد.
رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان با بیان این که تاکنون 27نفر از مال باختگان شناسایی شده اند، افزود:نهایتاً نامبرده پس از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی استان شد.

**کشف 11 قلم عتیقه در گنبد کاووس
جانشین فرماندهی انتظامی استان گلستان گفت: با پیگیری ماموران پلیس امنیت عمومی گنبد کاووس 11 قلم اشیاء تاریخی دربازرسی از یک منزل کشف شد.
سرهنگ’ مسعود فروزان نیا’ اظهار داشت: ماموران پلیس امنیت عمومی گنبد کاووس موفق شدند پس از انجام اقدامات پلیسی و طی هماهنگی با مراجع قضائی 11 قلم عتیقه را در بازرسی از یک منزل مسکونی کشف کنند.
وی افزود: این اشیاء که همگی از جنس فلز می باشند، کاسه های فلزی، گلدان، سه پایه، قطعات فلزی کنده کاری شده وجاشمعی را شامل می شوند.
جانشین انتظامی استان با بیان این که کارشناسان میراث فرهنگی قدمت این اشیاء را مربوط به دوران هخامنشیان عنوان کرده اند، افزود: طی این عملیات متهم دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی شد.

**کشف حلقه های لاستیک قاچاق
رئیس پلیس آگاهی استان یزد از کشف 330 حلقه لاستیک قاچاق کامیون به ارزش یک میلیارد و 700 میلیون ریال در بازرسی از یک دستگاه تریلی خبر داد.
سرهنگ ‘حسین رضایی’ در تشریح این خبر گفت: در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ماموران هنگام گشت زنی و کنترل محورهای مواصلاتی به یک دستگاه تریلی مشکوک و آن را برای بازرسی متوقف کردند.
وی ادامه داد: ماموران در بازرسی از این تریلی کانتینردار، 330 حلقه لاستیک کامیون فاقد هرگونه اسناد و مدارک گمرکی کشف کردند.
سرهنگ ثقفی با بیان اینکه کارشناسان ارزش این محموله لاستیک قاچاق را یک میلیارد و 700 میلیون ریال بیان کردند، افزود: در این خصوص یک متهم نیز دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شد.
رئیس پلیس آگاهی استان یزد خاطرنشان کرد: متهم، این محموله قاچاق را از جنوب شرق کشور بارگیری و قصد انتقال به ‘تبریز’ را داشت که توسط ماموران دستگیر و محموله کشف شده نیز تحویل گمرک شد.

**توقیف خودروی سواری با 187 کیلو تریاک
با تلاش ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر یزد، 187 کیلو تریاک از یک دستگاه سواری ‘پارس’ کشف و سه نفر از قاچاقچیان نیز دستگیر شدند.
سرهنگ ‘محمدحسین ستوده نیا’ رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر استان یزد درباره این خبر گفت: ماموران، در پی کسب خبری مطلع شدند که یک محموله موادافیونی از شرق کشور به سمت پایتخت در حرکت است.
وی ادامه داد: پس از انجام کار های اطلاعاتی بلافاصله تیم عملیاتی تشکیل و مسیر حرکت قاچاقچیان شناسایی و یک خودروی سواری ‘پارس’ در این رابطه توقیف شد.
سرهنگ ستوده نیا تصریح کرد: در بازرسی از این خودرو، 187 کیلو موادمخدر از نوع تریاک کشف و سه نفر از سوداگران مرگ نیز دستگیر و به مقامات قضائی معرفی شدند.
رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر استان یزد در پایان تصریح کرد: مبارزه بی امان با قاچاقچیان از اولویت های اصلی ماموران پلیس است.

**توقیف باطری های میلیاردی قاچاق
محموله باطری های خودروی خارجی قاچاق به ارزش دومیلیارد ریال توقیف و یک نفر قاچاقچی در این رابطه دستگیر شد.
سرهنگ ‘حمید امیرخانی’ ، فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا استان اصفهان گفت: ماموران، حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه کشنده ‘مان’ که از بوشهر به سمت تهران در حرکت بود مشکوک و آن را متوقف کردند.
وی با بیان اینکه راننده خودرو فاقد بارنامه و هرگونه مدارک معتبر گمرکی بود افزود : در بازرسی از این خودرو تعداد دو هزار و 120 عدد باطری خودروی خارجی که به صورت قاچاق بارگیری شده بودند، کشف شد.
سرهنگ امیرخانی ، ارزش این محموله را طبق نظر کارشناسان دو میلیارد ریال اعلام کرد و اظهار داشت: در این رابطه راننده خودرو دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد و محموله نیز به اداره اموال تملیکی منتقل شد.

**توقیف محموله چرخ خیاطی در نوار ساحلی
ماموران انتظامی شهرستان تنگستان استان بوشهر یک دستگاه وانت حامل دو دستگاه چرخ خیاطی صنعتی بزرگ به ارزش یک میلیارد و 600 میلیون ریال را توقیف کردند.
سرهنگ ‘جوشن سهرابی ‘ اظهار داشت: در راستای اجرای طرح برخورد با قاچاقچیان کالا در یک عملیات هدفمند و با اجرای طرح ایست و بازرسی مقطعی در نوار ساحلی شهرستان، ماموران پلیس به یک دستگاه خودرو وانت مزدا حامل بار مشکوک شده و آن را متوقف کردند.
این مقام مسئول گفت: محموله قاچاق شامل دو دستگاه چرخ خیاطی صنعتی بزرگ بود که راننده خودرو آن را پس از ورود غیر قانونی از مرز دریایی، در ساحل بارگیری و قصد انتقال آن به یکی از استان های همجوار را داشت.
این مقام مسئول اظهار داشت: ارزش مالی این محموله یک میلیارد و 600 میلیون ریال برآورد شده است، که در این رابطه یک نفر دستگیر و محموله مکشوفه برای سیر مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی شهرستان منتقل شد.

**20 میلیون تیغ ریش تراش قاچاق توقیف شد
فرمانده انتظامی استان لرستان از توقیف یک دستگاه تریلی و کشف محموله قاچاق به ارزش 10میلیارد ریال در خرم آباد خبر داد.
سردار ‘مهدیان نسب’ گفت : ماموران حین کنترل خودروهای عبوری در آزاد راه ‘خرم زال’، به یک دستگاه تریلی مشکوک و آن را توقیف کردند.
وی افزود : در بازرسی از تریلی مذکور تعداد 20 میلیون انواع تیغ ریش تراش فاقد مجوز گمرکی که از استان های جنوبی کشور به مقصد پایتخت بارگیری شده بود، کشف شد.
سردار مهدیان نسب با بیان اینکه در این رابطه یک نفر دستگیر شده است اظهار داشت : کارشناسان ارزش محموله کشف شده را 10 میلیارد ریال اعلام کردند.
فرمانده انتظامی لرستان در پایان گفت : متهم همراه پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.

**دستگیری کلاهبردار 15 میلیاردی در خرم آباد
فرمانده انتظامی استان لرستان از دستگیری یک متهم و کشف کلاهبرداری به ارزش 15 میلیارد ریال در خرم آباد خبر داد .
سردار مهدیان نسب گفت: در پی دریافت یک فقره پرونده مبنی بر اینکه فردی متخلف با ترفندهای متقلبانه از شهروندی کلاهبرداری کرده است ، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.
وی در ادامه افزود : ماموران با کارهای اطلاعاتی فرد کلاهبردار را در خرم آباد شناسایی و دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی لرستان اظهار داشت : در بازجویی های انجام شده مشخص شد، کلاهبردار با جعل امضاء و اسناد، ملکی را به ارزش 15 میلیارد ربال از مال باخته تصاحب و آن را به غیر فروخته است.
سردار مهدیان نسب در پایان گفت : کلاهبردار همراه پرونده به مراجع قضائی معرفی شد.
اجتمام9105 ** 1418
گزارش:معصومه نیکنام ** ناشر: مریم برزآبادی



انتهای پیام /*










پاسخی بگذارید