خانه / اجتماعی / انعکاس اخبار حوادث از بروز شایعه و احساس ناامنی جلوگیری می کند

انعکاس اخبار حوادث از بروز شایعه و احساس ناامنی جلوگیری می کندسردار بخشعلی کامرانی صالح روز سه شنبه در جمع کارکنان معاونت اجتماعی انتظامی همدان، بیان کرد: انتشار به موقع اخبار حوادث علاوه بر مدیریت افکارعمومی، سرمایه های اجتماعی پلیس را که همان اعتماد مردم است، ارتقاء می بخشد.
وی اضافه کرد: بنابراین باید از ظرفیت رسانه ها به ویژه صدا و سیما به عنوان یک رسانه جمعی برای آگاه سازی و تنویر افکار عمومی و همچنین ارائه توصیه های انتظامی و اجتماعی پلیس بهره گرفت.
وی با بیان رویکردهای جامعه محوری پلیس در سال های اخیر، بر شناسایی ظرفیت های برون سازمانی در راستای اقدامات و فعالیت های اجتماعی پلیس در جامعه تاکید کرد.
فرمانده انتظامی استان همدان افزود: تعامل و همکاری اقشار مختلف جامعه با پلیس در سایه آموزش همگانی و اقناع سازی اجتماعی، زمینه را برای کاهش جرایم فراهم می کند.
سردار کامرانی صالح افزود: باید راهکارهای لازم برای آموزش مهارت های اجتماعی و شهروندی در جوامع مختلف را شناسایی کرد و با استفاده از ظرفیت های درون و برون سازمانی برای تحقق پیشگیری اجتماعی گام برداشت.
وی با تاکید بر ضرورت تهیه برآوردهای علمی از وضعیت جرایم و آسیب های اجتماعی در استان بیان کرد: برآوردهای اجتماعی در زمینه آسیب های موجود و انتظارات عمومی می تواند به عنوان راهکارهای عملی در تحقق عملیات های هدفمند و اجرایی پلیس موثر واقع شود.
وی بیان کرد: با توجه به مراجعه افراد آسیب دیده به پلیس، فعالان در این نیرو نباید در انجام ماموریت ها دچار آسیب و لغزش شوند.
7526/2090
خبرنگار: علیرضا جهانگیری** انتشار دهنده: سعید زارع کندجانیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید