خانه / دسته‌بندی نشده / انجمن علمی یکی از ساختارمندترین نهادهای دانشجویی است

انجمن علمی یکی از ساختارمندترین نهادهای دانشجویی است

به گزارش باشگاه دانشجویان ایسنا، سپهر منصوری، دبیر انجمن علمی این دانشگاه گفت: انجمن علمی پزشکی علاوه بر اینکه زیر نظر معاونت فرهنگی وزارت بهداشت است، عضو رسمی فدراسیون بین‌المللی دانشجویان پزشکی (IFMSA) نیز بوده و از ارتباطات بین‌المللی گسترده‌ای برخوردار است.

او در ادامه توضیح داد: ما در انجمن علمی پزشکی مشهد شش کمیته تخصصی داریم که هر کدام به موضوعات تخصصی حوزه خود می پردازند، این کمیته ها عبارتند از کمیته تخصصی سلامت عمومی، کمیته تخصصی آموزش پزشکی، کمیته تخصصی اخلاق پزشکی و حقوق بیمار، کمیته تخصصی بهداشت باروری و ایدز، کمیته تخصصی تبادل و همچنین کمیته تخصصی نظام سلامت. همچنین علاوه بر اعضای نام‌ برده شده، دارای تیم مدیریتی که شامل دبیر، معاون امور داخلی و خارجی، معاون توانمندسازی اعضا، مسئول حمایت از پروژه و روابط عمومی است که فعالیت‌های کمیته‌های تخصصی را نظارت و مدیریت می کنند.

منصوری درباره فعالیت‌های انجمن پزشکی نیز بیان کرد: انجمن طی ماه‌های گذشته، با وجود محدودیت‌های گسترده‌ای که به واسطه همه گیری کووید ۱۹ وجود داشته، توانسته است ۱۶ پروژه برگزار کند که هر کدام از این پروژه‌ها، متناسب با نیاز دانشجویان پزشکی و همچنین عموم مردم بوده و توسط کمیته‌های تخصصی مربوطه برگزار شده است. مثلا ما کمپین خشونت خانگی، وبینار ارتقای تاب آوری، وبینار سلامت روان، پادکست های اطلاع رسانی کرونا، مصاحبه با اساتید در مورد کرونا و کمپین حضوری پیشگیری از کرونا را متناسب با نیاز جامعه و دانشجویان برگزار کردیم و همچنین به دلیل مجازی شدن دانشگاه‌ها، طرح های مختلفی برای رفع نیاز آموزشی دانشجویان پزشکی برگزار شده که از میان آن‌ها می‌شود به کارگاه ecg وبینار کشوری مدگپ و مدکورس، وبینار راه و رسم استاجری اشاره کرد.

دبیر انجمن علمی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفت‌وگو با سایت مفدا مشهد درباره عملکرد دانشگاهی، فرادانشگاهی و بین‌المللی این انجمن نیز تصریح کرد: یکی از جامعه‌های هدف انجمن، عموم مردم هستند و فعالیت‌های زیادی در این راستا انجام داده‌ایم، از جمله کمپین‌های اطلاع رسانی در زمینه‌های مختلف مانند اطلاع رسانی در مورد اعتیاد، ایدز، افسردگی، حقوق زنان، فشار خون و سایر موضوعات مرتبط با سلامت جامعه.

او در پایان گفت: همچنین در سطح بین‌المللی حضور در کنگره بین‌المللی التهاب عصبی، کنگره‌ بین المللی استراتژی‌های پیشگیری از عفونت‌های مرتبط با مراقبت‌های بیمار و همچنین حضور فعال در مسابقات بین‌المللی IFMSA مانند مسابقه تشخیص بالین INSIMU از جمله فعالیت‌های انجمن است. در مورد فعالیت‌های کشوری نیز همکاری‌های گسترده‌ای با سایر انجمن علمی‌ها و حتی نهادهای گوناگون داشته‌ایم که می‌توان به پروژه مدکورس، مدگپ، کمپین های اطلاع رسانی، مدرسه اخلاق و… اشاره کرد.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید