خانه / اجتماعی / انجام سالانه 15 هزار جراحی چشم درمجتمع دارویی هلال احمر

انجام سالانه 15 هزار جراحی چشم درمجتمع دارویی هلال احمربه گزارش روز شنبه ایرنا از مجتمع دارویی درمانی هلال ایران، حمید چوبینه درهمایش چشم‌پزشکی با عنوان لنزهای پریمیوم در جراحی کاتاراکت ( آب مروارید) با اشاره خدمات دو بانوی نیکوکار برای احداث و راه اندازی مجتمع دارویی درمانی هلال ایران گفت: فعالیت بخش چشم پزشکی از سال 78 آغاز شد واین بخش به صورت مستمر به فعالیت ادامه داده و اکنون با بیش از70 متخصص و فوق تخصص یکی از قطب های چشم پزشکی در کشور محسوب می شود.
چوبینه با اشاره به اینکه روزانه بیش از یک هزار بیمار در بخش چشم پزشکی پذیرش می شوند، گفت: سالانه 230 هزار بیمار به این مرکز مراجعه می کنند و در حدود 15 هزار جراحی چشم انجام می شود که این میزان اقبال، سرمایه عظیمی برای ما به حساب می آید.
وی ادامه داد: با توجه به این ظرفیت‌ها و حوزه کثیر فعالیت‌ها درحوزه سلامت سعی کرده‌ایم با ورود به عرصه علمی جایگاه خود را در کنار نهادی علمی تثبیت کنیم.
چوبینه افزود: هرچه دانش روز پزشکی را بتوانیم درساختار خود ارتقا دهیم، در حقیقت با هدف یکی از مولفه‌های توسعه سلامت حرکت کرده‌ایم.
وی ادامه داد: به‌ همین منظور ما برگزاری همایش علمی در مجتمع دارویی و درمانی هلال‌احمر را به‌عنوان یک اولویت دنبال می‌کنیم.
چوبینه درباره برگزاری همایش علمی دراین مجتمع درمانی افزود: سال گذشته نخستین همایش را با موضوع درمان بیماری‌های ناباروری با همکاری کشور ایتالیا برگزار کردیم و این همایش دیگر موضوعی (درمان ناباروری) است که در این مجموعه به شکل علمی دنبال شده است.
به گفته دکتر چوبینه همایش دیگری ن با موضوع ناباروری در ماه آینده برگزار می شود.

** حامی دولت در حوزه سلامت هستیم
معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر ایران نیز در این همایش گفت: جمعیت هلال احمر با داشتن 126مرکز توانبخشی در کشور و بزرگترین مرجع ارائه کننده خدمات توانبخشی، عامل این خدمت در کشور است.
حسن صفاریه با بیان ارائه فعالیت‌های تخصصی درمانی جمعیت در 14 کشور، اظهار کرد: فعالیت‌های هلال احمر ایران در کشورهای دیگر در سطح پلی کلینیک‌های تخصصی است و در 3 کشور دبی، لبنان و کنگو با همکاریRCRC خدمات بیمارستانی ارایه می‌شود.
صفاریه افزود: جمعیت هلال احمر دارای یک مرکز فوق تخصصی توانبخشی خود در کشور اکوادور در آمریکای جنوبی است و به طور کلی سالیانه بیش از یک میلیون خدمات سرپایی در 14مرکز خود در کشورهای دیگر ارائه می‌شود.
وی با اشاره به اینکه فعالیت‌های توانبخشی هلال احمر سابقه‌ای حدود 55سال دارد، گفت: هلال احمر با داشتن 126مرکز توانبخشی در کشور بزرگترین مرجع ارائه کننده خدمات توانبخشی است و خدمات تخصصی ویژه شامل ارتز، پروتز‌، فیزیوتراپی، کاردرمانی، گفتار درمانی و شنوایی شناسی را ارائه می‌کند.
معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر ایران با تاکید بر اینکه جمعیت هلال احمر دارای اهداف انسان دوستانه است، بنابراین تعرفه‌های ارائه شده برای خدمات از تعرفه‌های دولتی کمتر و غالبا برای افراد محروم به‌صورت رایگان ارایه می شود، عنوان کرد: فعالیت دیگر مجتمع دارویی درمانی هلال احمر در حوزه پیشگیری از بیماری‌هاست که از طریق مراکز واکسیناسیون انجام و سالیانه حدود یک میلیون نفر از این خدمات استفاده می‌کنند.
وی با تاکید بر اینکه مسئولیت تامین سلامت در کشور با وزارت بهداشت ایران است و جمعیت هلال احمر به‌عنوان بزرگترین کمک کننده دولت در این راستا فعالیت می‌کند، بیان کرد: جمعیت هلال احمر بر مبنای نیاز استان‌ها و مناطق مراکز درمانی متنوعی را در سطح کشور راه‌اندازی می‌کند و دارای کارخانه‌های متعدد تولید دارو و تجهیزات پزشکی است که برخی از آنها در کشور منحصر بفرد است.
صفاریه درادامه با اشاره به ارائه بخشی از خدمات توسط داروخانه های هلال احمر، گفت: هلال احمر دارای 36 داروخانه درسطح کشور است که محور اصلی فعالیت‌های آنها تامین دارو برای بیماران خاص است و سالیانه نزدیک به یک میلیون و 800 هزار نفر از خدمات دارویی جمعیت بهره‌مند می‎شوند.
این همایش با هدف آشنایی و نحوه بکارگیری انواع لنزهای پریمیوم، فواید، شاخص‌های انتخاب بیمار، اهمیت بالای تعیین قدرت لنز، نقش استیگماتیسم سطح خلفی قرنیه در تعیین قدرت لنز و عوارض و آخرین نتایج بکارگیری این نوع لنزها در کشور با حضور حسن صفاریه؛ معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال‌احمر، حسن ابوالقاسم گرجی معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال‌احمر در مجتمع دارویی و درمانی هلال ایران و همچنین متخصصان چشم‌پزشکی، پزشکان عمومی و خانواده، متخصصان بینایی‌سنجی در کلیه مقاطع و عینک‌سازان طبی برگزار شد.
اجتمام*1724*3377
خبرنگار: سمانه زین العابدین * انتشار: حسین فتح الهیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید