خانه / اخبار اجتماعی / انتقال 26 بیمار با اولین پرواز حج به ایران

انتقال 26 بیمار با اولین پرواز حج به ایرانبه گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی حج، پیر حسین کولیوند اظهارکرد:همراه این بیماران تیم پزشکی مجرب اعزام شد تا در مسیر انتقال به فرودگاه جده و پرواز نیز از آنان مراقبت لازم به عمل آید.
وی با بیان این که قرار است 20 بیمار دیگر نیز از طریق فرودگاه جده به فرودگاه امام خمینی(ره) منتقل شوند، افزود: ادامه درمان این بیماران در بیمارستان های کشورمان انجام خواهد شد.
کولیوند اضافه کرد: هم اکنون 40 زائر بستری هستند که 18 نفر آنان در بیمارستان های سعودی تحت درمان قرار دارند.
وی همچنین از مراجعه 6 هزار و 954 بیمار به بیمارستان صحرایی و 40 هزار نفر به 85 مجموعه در منا خبر داد و افزود: در عرفات نیز یک هزار و 954 زائر در بیمارستان و 10 هزار نفر در مجموعه ها تحت درمان قرار گرفتند .
وی اضافه کرد: خوشبختانه با آموزش های ارائه شده به زائران و اقدامات پیشگیرانه ای که انجام شد همه افرادی که در عرفات ومنا به علت گرمازدگی به مراکز درمانی مراجعه کرده بودند درمان و تنها دو نفر در ICU بستری شدند که پس از درمان مرخص و به کاروان خود بازگشتند.
گفتنی است در حج 96 تاکنون 13 زائر که اکثر آنها کهنسال بودند بدلیل ایست قلبی جان باختند.
اولین پرواز برگشت حجاج ایرانی از مدینه 19 شهریور و آخرین پرواز زائران ایرانی از کشورعربستان سعودی نیز 5 مهر از فرودگاه مدینه به مقصد تهران خواهد بود.
اجتمام**3229*1724*
دریافت: حنانه شفیعی* انتشار: حسین فتح الهیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید