خانه / اجتماعی / انتقال اجساد کوهنوردان به مشهد در حال پیگیری است

انتقال اجساد کوهنوردان به مشهد در حال پیگیری استمجید مذهبی شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به دلیل مشکلی که در بخش بازپرسی این پرونده در ازنا ایجاد شده تاکنون امکان انتقال اجساد به مشهد را نیافته ایم.
وی اظهار کرد: پیگیری و رایزنی هایی از سوی ستاد مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی و دادستانی مشهد در حال انجام است تا این مشکل هر چه سریعتر رفع شده و اجساد مزبور به مشهد منتقل و در اختیار خانواده های چشم انتظار و داغدار آنان قرار گیرد.
وی گفت: تاکنون اجساد هفت نفر از هشت کوهنورد خراسانی مفقود شده این حادثه پیدا شده اما هنوز سید علی حسینی یکی دیگر از این کوهنوردان مفقود است.
مذهبی، اسامی کشته شدگان و اجساد پیدا شده را ناصر اکبری، علیرضا عاملی، مرتضی غلامپور، مجید زاده تراب، مهشید جانمحمدی، اکرم حقانی و علی قاسم زاده ذکرکرد و افزود: جسد امان الله جوکار راهنمای محلی این گروه نیز پیدا شده است.
وی اظهار کرد: عملیات تفحص با تاریک شدن هوا متوقف شده که پس از روشنایی هوا از بامداد یکشنبه از سر گرفته خواهد شد.
وی گفت: تیم 23 نفره کوهنوردان اعزامی استان خراسان رضوی به همراه تعدادی از کوهنوردان استان لرستان و امدادگران در محل حادثه در منطقه ای امن کمپ ایجاد کرده اند تا صبح فردا عملیات جستجو را از سر بگیرند.
مذهبی با تاکید بر اینکه عملیات جستجو تا پیدا شدن سید علی حسینی ادامه می یابد، افزود: امیدواریم مشکل انتقال اجساد کوهنوردان به مشهد نیز با پیگیری های قضایی و استانی رفع شود.
تیم 14 نفره کوهنوردی از مشهد و یک کوهنورد راهنما از شهرستان الیگودرز روز پنجشنبه 16 آذر هنگام بازگشت از ارتفاعات اشترانکوه استان لرستان به علت برف و کولاک شدید دچار حادثه شدند.
اشترانْکوه معروف به آلپ ایران رشته‌ کوهی در شرق استان لرستان و یکی از بلندترین رشته ‌کوه ‌های زاگرس است.
بلندترین قله این رشته ‌کوه به نام سن ‌بران 4150 متر ارتفاع دارد.
خبرنگار: فاطمه یوسفی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم
1906 / 6053انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید