خانه / اجتماعی / امکانات لازم برای مهار آتش سوزی مراتع طارم سفلی به کارگرفته شده است

امکانات لازم برای مهار آتش سوزی مراتع طارم سفلی به کارگرفته شده استعبدالمحمد زاهدی یکشنبه شب در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا افزود: ستاد بحران استان قروین به منظور هماهنگی اقدامات لازم برای مهار این آتش سوزی به حالت آماده باش درآمده است.
وی اظها کرد: آتش سوزی که از شب گذشته آغاز شده بود با تلاش نیروهای حاضر در محل خاموش شده بود ولی به دلیل وزش باد دوباره شعله ور شده و بخش زیادی از مراتع را در برگرفته است.
زاهدی گفت: به دلیل فرارسیدن شب و تاریکی هوا، امکان فعالیت بالگرد نیست و به احتمال زیاد مهار کامل این آتش سوزی تا فردا ادامه می یابد.
استاندار قزوین گفت: در حال حاضر نیاز به کمک سایر استانها برای مهار این آتش سوزی نیست ونیروهای منابع طبیعی و سایر دستگاههای ذیربط استان در حال فعالیت هستند.
وی خاطرنشان کرد: باتلاش نیروهای حاضر در محل، آتش به جنگل های منطقه سرایت نکرده و مراتعی که سوخته اند، نیز جزو منابع تجدید پذیر محسوب می شوند.
مدیرکل بحران استان قزوین نیز پیش از این در گفت وگو با ایرنا از اعزام 2 فروند هواپیمای ویژه برای اطفای حریق طارم سفلی خبر داده و اظهار کرده بود: عملیات اطفای حریق با حضور بخشدار، نیروهای امدادگر،نیروهای بسیجی و آتش‌نشانان در جریان است اما به دلیل صعب العبور بودن منطقه و ویژگی های خاص آن، خاموش کردن آتش با دشواری پیش می رود.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری قزوین نیز به ایرنا گفته است: آتش هنوز مهار نشده و تخمین می زنیم حدود 150 هکتار از اراضی این منطقه طعمه آتش شده باشد.
بخش طارم سفلی به مرکزیت شهرسیردان یکی از بخش‌های شهرستان قزوین در استان قزوین است و اصلی‌ترین محصولات آن زیتون و انار است که شهرت جهانی دارد.
محصولات کشاورزی طارم به کشورهای عراق ترکیه، قطر و امارات صادر می شود و جنگل‌های سرسبز بلوط کمررود که با وسعت ۱۱ هکتار یکی از ذخیره گاه‌های جنگلی استان قزوین است، در این بخش قرار دارد.
6012 انتشا ردهنده: علی حیدر شاه حسینیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید